Košarkaopet s amerima

Dramatična završnica polufinalnog dvoboja oimpijskog turnira: Batum čistom blokadom nad Prepeličem odveo Francusku u finale

5. kolovoza 2021. - 15:41

Košarkaši Francuske borit će se za naslov olimpijskih pobjednika protiv branitelja Amerikanaca, nakon što su u polufinalu turnira u tokijskoj Saitama Areni svladali reprezentaciju Slovenije sa 90-89 (27-29, 15-15, 29-21, 19-24).

Slovenija predvođena Lukom Dončićem je bolje otvorila utakmicu i u 7. minuti imala osam koševa prednosti (25-17), ali su se Francuzi uspjeli vratiti u rezultatsku ravnotežu već do kraja prve četvrtine.

Kako je utakmica odmicala, tako su Francuzi dolazili u sve bolji položaj ponajviše zahvaljujući promašenim šutovima slovenskih košarkaša, kako za tricu, tako i s crte za slobodna bacanja.

Francuska je u 28. minuti došla do najveće prednosti na utakmici od deset koševa (69-59), ali se borbeni Slovenci nisu dali slomiti, čak ni kad je Timothe...

24. travanj 2024 03:24