Košarkauvjerljiva pobjeda

Amerikanci ‘slomili‘ Australce na početku drugog poluvremena i plasirali se u finale olimpijskog turnira

5. kolovoza 2021. - 09:59

Američka muška košarkaška reprezentacija došla je na korak do četvrtog uzastopnog olimpijskog zlata pobjedivši u polufinalu turnira u Tokiju australsku izavranu vrstu sa 97-78 (18-24, 24-21, 32-10, 23-23).

Australci su se uspjeli odlično nositi s američkim NBA zvijezdama u prvih 14 i pol minuta utakmice, nakon kojih je na semaforu stajalo 41-26 za "Boomerse". Tri minute prije kraja prvog poluvremena Australija je vodila s 45-34, ali su Amerikanci serijom 8-0 taj zaostatak sveli na svega tri poena do kraja druge četvrtine.

Australci su bez ubačaja ostali u prve četiri minute treće četvrtine, što su Amerikanci iskoristili i došli do devet koševa prednosti (54-45). Ta je prednost do kraja treće četvrtine narasla do 19 koševa (74-55). Australija je u trećoj četvrtini...

24. travanj 2024 04:09