Hajduk36. kolo hnl-a

Hajduk sezonu završio ‘petardom‘ u Zagrebu u ludoj utakmici. Hat-trick Trajkovskog, zabio i Brekalo

Piše D. KA.
25. svibnja 2024. - 20:59

Hajduk je sezonu završio velikom pobjedom nad Lokomotivom u Zagrebu od 5:2. Trajkovski je zabio prva dva gola, u 18. i 38. minuti, na gotovo identinčan način. Pucao je s lijeve strane, lopta se oba puta odbila od Mersinaja i prevarila vratara Šubarića. Odmah na početku drugog poluvremena ludnica na terenu, prvo je u 47. minuti na udarac Sahitija loptu u vlastitu mrežu skrenuo Kalaica, da bi dvije minute kasnije Brekalo lijepim lobom postavio rezultat na 4:0. Lokomotiva je smanjila na 2:4 autogolom Jurića-Petrašila u 51. minuti pa sjajnim golom Čopa iz slobodnog udarca u 66. minuti. Na konačnih 5:2 treći gol na utakmici zabio je Trajkovski u 72. minuti.

Vrijedno spomena, za Bijele su danas debitirali Mateo Bačić, Mateo Jurić-Petrašilo i vratar Raul Bezeljak.

Završila je tako sezona za Hajduk, u iduću će ući potpuno drukčiji. Mijenjaju se trener, sportski direktor, a vjerojatno i mnoštvo igrača.

Uživo

90+5‘ Utakmica na kraju nije nastavljena, sudac Bel je u dogovoru s kapetanima obje momčadi svirao kraj

90‘ Zasula je sada Torcida teren bakljama, utakmica je zaustavljena

90‘ Igrat će se pet minuta sudačke nadoknade

88‘ Zanimljiva izmjena u redovima Hajduka, izlazi Borna Buljan, priliku će dobiti Raul Bezeljak, 17-godišnji vratar

81‘ Izlazi Trajkovski, strijelac hat-tricka, u igri je Mateo Bačić

Bačić je talentirani napadač koji je ove sezone skrenuo pažnju na sebe u juniorskom sastavu "bijelih". Najbolji je strijelac juniora trenera Zlatka Jerkovića. Više od mladom Mateu Bačiću pročitajte OVDJE.

80‘ Moglo je biti i 2:6! Odjidja-Ofoe je opalio s dvadesetak metara i pogodio gredu

77‘ Izlazi Sahiti, ulazi Odjidja-Ofoe

74‘ VAR je nekoliko minuta provjeravao gol, na kraju je potvrđen

72‘ Gol! Hajduk vodi 5:2! Ubacio je Brekalo iz kornera, nakon gužve u šesnaestercu lopta je došla do Trajkovskog na drugoj vratnici koji ubacuje loptu u mrežu za svoj treći gol na utakmici

70‘ Velika šansa za Lokomotivu, Jurak je izgubio loptu, stigla je do samog Čopa koji je imao jedan na jedan situaciju sa Buljanom, na svu sreću po navijače Hajduka, promašio je loptu. Mogla je utakmica doći u pitanje

66‘ Gol, Lokomotiva je smanjila na 2:4. Sjajno je Duje Čop potegao iz slobodnog udarca s dvadesetak metara, neobranjivo za Buljana!

55‘ Torcida je napravila veliku bakljadu pa je utakmica nakratko prekinuta, stigli su igrači predahnuti. Inače, sjajna je podrška navijača Hajduka danas u Zagrebu

51‘ Ludnica u Zagrebu, sada je zabila i Lokomotiva, 1:4 je rezultat! Nevjerojatan nesporazum Jurića-Petrašila i Buljana, povratni pas završio je u mreži Bijelih, na kraju autogol Jurića-Petrašila.

49‘ Gol! Hajduk vodi 4:0! Duga lopta Trajkovskog pronašla je Brekala koji je lijepim lobom zabio i četvrti gol.

47‘ Gol! Hajduk vodi 3:0! Sahiti se sjajno probio pored Vranjkovića pa pucao iskosa, loptu je dodirnuo Kalaica i skrenuo u svoju mrežu.

46‘ U igri je Noa Skoko, zamijenio je na poluvremenu Benrahoua

46‘ Počelo je drugo poluvrijeme, zadnjih 45 minuta Hajduka ove sezone

45+1‘ Kraj prvog poluvremena

45‘ Igrat će se najmanje minuta sudačke nadoknade

42‘ Dobra šansa za Lokomotivu, Bartolec je probao uposliti Čopa, Uremović u zadnji tren čisti

38‘ Gol! Hajduk vodi 2:0! Nevjerojatna situacija, Brekalo je kratko izveo slobodni udarac do Trajkovskog koji puca iz slične pozicije kao kod prvog gola. Njegov udarac se ponovno odbio od Mersinaja, prevario Šubarića i završio u mreži! Gotovo identičan gol kao prvi. Ostaje pitanje hoće li se pogotci pripisati Trajkovskom ili Mersinaju...

36‘ Dobra prilika za Lokomotivu, Mersinaj je nakon ubačaja pucao glavom, jako, ali malo poviše gola

31‘ Opet Brekalo, pucao je sa ruba šesnaesterca, ovaj put desnom nogom. Šubarić ponovno brani. Vratar Lokomotive ima već nekoliko dobrih obrana

28‘ Ponovno prijeti Hajduk, Brekalo se u kontri sjurio po desnoj strani, bez problema prošao pored Leovca i pucao, ali Šubarić brani

25‘ Velika prilika za Hajduk, Benrahou je u petercu primio loptu i pucao iz okreta, ali neprecizno, Pukštas je pokušao u letu glavom loptu ubaciti u mrežu, ali je bio prekratak

21‘ Probao je Sahiti s ruba šesnaesterca, neprecizno

18‘ Gol! Hajduk vodi 1:0! Trajkovski je s lijeve strane pucao po golu, a lopta se od Mersinaja odbila i prevarila vratara Šubarića

17‘ Utakmica bez većih prilika, Hajduk je nekoliko puta bio neprecizan, dok je Lokomotiva više puta došla blizu gola Bijelih, ali nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti

16‘ Sahiti je s lijeve strane nakon driblinga pokušao ubaciti, ali njegova lopta završava u rukama domaćeg vratara

12‘ Jak udarac Brekala iz daljine, ali bez opasnosti po Zvonimira Šubarića

7‘ Brekalo je iz kornera ubacio na Pukštasa, njegov udarac nije precizan

5‘ Ubačaj Leovca odbijen je u korner za Lokomotivu

1‘ Počela je utakmica

0‘ Šimun Hrgović ozlijedio se netom prije utakmice te će umjesto njega od prve minute na teren Yassine Benrahou