Borilački sportovizagreb grand prix

Brončani Kumrić: ‘Ponosan sam, neki su rekli da neću osvojiti niti medalju na državnom prvenstvu’

Piše SD
27. rujna 2021. - 11:45

Drugu medalju za Hrvatsku na ovogodišnjem Grand Prixu Zagreb donio je Splićanin Marko Kumrić (do 100 kg) osvojivši broncu protiv vlasnika olimpijskog srebra iz Londona 2012, Asleya Gonzaleza.

Hrvatski judo je na domaćem tatamiju upisao dvije brončane medalje. Nakon uspjeha juniorke Ane Viktorije Puljiz (do 52 kg), drugu je osvojio Marko Kumrić (do 100 kg), zlatni s nedavno održanog European Opena u Sarajevu.

Mlađi brat Kumrić, u prvom kolu pobijedio je Ukrajinca Vehera, svladavši ga za samo 27 sekundi. Catharina iz Nizozemske bio je ovog puta prevelika prepreka, ali se na pobjednički kolosijek vraća protiv Švicarca Eicha tehnikom držanja.

Finalni blok i borba za treće mjesto pravi su ambijent za Kumrića, kako je objasnio trener Tomislav Marijanović jer “uvijek...

19. travanj 2024 06:39