Nogometloš start

U novu sezonu sa starim navikama: Šibenik uvjerljivo poražen u Osijeku, pogledajte golove iz Gradskog vrta

Piše Krešimir Gulin
16. srpnja 2021. - 23:05

Nogometaši Šibenika i u novoj sezoni nastavili su s lošim navikama, barem što se tiče utakmica s Osijekom. Naime, poslije četiri poraza lani i sada su startali s 'nulom' kontra Bjeličine momčadi.

Ipak, konačni rezultat izgleda puno grublje za Šibenčane od prikazanog na terenu

U prvih 45 minuta gosti nisu ozbiljnije zaprijetili Ivušiću. Sve opasno događalo se pred golom njegovog šibenskog kolege Rogića.

Čak je jednom ulogu vratara sjajno  odradio i šibenski stoper Bilić i kada je zaplivao zrakom i glavom obranio udarac Gržana koji se činio kao mat za Narančaste.

Pet minuta kasnije i okvir gola je spasio Šibenčane. Nakon ubačaja najagilnijeg igrača Osijeka Pilja Jugović je glavom zatresao gredu.

Unatoć tome što su u nekoliko navrata teško živjeli, Narančasti su zadovoljniji otišli na veliki odmor.

U drugom poluvremenu Šibenik je bio nešto mirniji na lopti, imao ju je sve više u svom posjedu, što je rezultiralo s nekoliko opasnijih situacija pred golom Ivušića.

Marko Mrkonjić/Cropix

Međutim, sve najvažnije zbilo se u 62. minuti. Najprije je stopostonu šasnu promašio Deni Jurić, točnije sjajno je intervenirao domaći golman Ivušić. Samo 30-ak sekundi kasnije sitgla je kazna Šibenčane.

S desne strane je centrirao Miloš, a na prvoj vratnici je Mierez umakao pažnji Biliću  i majstorski glavom sproveo loptu u Rogićevu mrežu. Tim potezom Argentinac je još jednom pokazao zašto je lani odnio titulu najboljeg strijelca 1.HNL.

U samoj završnici Osijek je nokautirao grogirane Šibenčane koji su se potpuno otvorili. Oba gola postigao je Slovenac Bohar. Prvo iz kontranapada, a potom i iz kaznenog udarca kojeg je Pečarić dosudio nakon asistencije VAR-a.

Osijek - Šibenik 3:0 (0:0)

OSIJEK- Stadion Gradski vrt.  Sudac: Goran Pečarić (Zagreb) -7. Strijelci: 1:0 Mierez (62.), 2:0 Bohar (90.), 3:0 Bohar (90+4./11 m). Najbolji igrač: Ramon Mierez (Osijek).

Osijek (4-3-3): Ivušić (6,5)- Miloš (6,5), Lončar (6), Cheberko (6), Jurčević (6)- Žaper (6,5), Jugović (6) (od 80. Ndockyt -), Pilj (6,5) (od 65. Nejašmić -)- Gržan (6) (od 90. Bočkaj -), Bohar (7), Mierez (7) (od 90. Mance -).

Šibenik (4-3-2-1): Rogić (5,5)- Batarelo (5,5), Perić (5,5), Bilić (5,5), Kvesić (6)- Mesa (5,5) (od 83. Lopez -), Ćurić (5,5), Bačelić- Grgić (5,5) (od 77. Julardžija -)- Sahiti (5,5) (od 60. Delić -), Marin (6)- Jurić (5).