VaterpoloEUROLIGAŠKA POBJEDA USRED BERLINA

Prije utakmice otpali Fatović i Stahor, u drugoj četvrtini Papanastasiou, ali i takav Jug nije bio nikakav, već odličan!

20. studenog 2021. - 20:09
Spandau 04 – Jug AO 8:16

BERLIN Bazen Schoneberg. Gledatelja 250. Suci: Xavier Buch (Španjolska) i Georgios Polychronopoulos (Grčka).

SPANDAU 04: Baksa, Nikolaides, Chiru, Ćuk, Tkac, Juengling, Strelezku (1), Dedović (1), Stamm (1), Kholod (3), Restović (2), Sekulić, Vernet. Trener: Petar Kovačević.

JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić, I. Vukojević (2), Joković (2), Papanastasiou (1), Tomasović, Argyropoulos (2), Kržić (1), Kakaris (5), Benić (1), Žuvela (2), A. Vukojević. Trener: Vjeko Kobešćak.

Igrač više: Spandau 04 8/3, Jug AO 9/3

Peterci: Spandau 04 -, Jug AO 1/1

Četvrtine: 3:4, 1:5, 2:3, 2:4

Uoči utakmice Jug je ostao bez kapetana Lorena Fatovića, te mladog Luke Stahora. Korona je skratila sastav za utakmicu protiv Spandaua 04 s trinaest na jedanaest igrača. Sredinom druge četvrtine taj popis je bio još kraći jer je crveni karton dobio Alex Papanastasiou, te je jugov trener Vjeko Kobešćak imao samo dvije zamjene na klupi. Ali, i takav Jug nije bio nikakav, već, naprotiv, dobar, baš dobar, te je ostvario cilj, uzeo sva tri boda usred Berlina.

Marko Žuvela i Maro Joković su prvi pogađali (2:0), drugim pogotkom Žuvele Jug Adriatic osiguranje je imao 3:1, a drugim pogotkom Jokovića vodstvo 4:2. Marko Stamm je potpisao konačni rezultat prve četvrtine (3:4).

U drugoj četvrtini Jugaši su bili odlični u obrani, a u napadu su znali iskoristiti svaku priliku, te su u drugoj četvrtini serijom 4:0 otišli do vodstva 8:4 (Papanastasiou za 5:3, Ivan Vukojević za 6:3 i 8:3, Konstantin Kakaris za 7:3). Momčad trenera Kobešćaka je igrala u tim trenucima stripljivo, bilo s igračem više, ili šest na šest. Jug je imao na svojim vratima raspoloženog Tonija Popadića.

Drugu četvrtinu Jugaši su dobili 5:1. Hrvoje Benić je dvije sekunde prije odmora naciljao iz daljine, sa srednjeg vanjskog, za 9:4, a ta prednost narasla je na početku treće četvrtine kad je svoj drugi pogodak postigao Kakaris, koji je potom bio strijelac i za 11:5. Četvrtinu je zaključio Stylianos Argyropoulos za 12:6.

U posljednjoj četvrtini Kakaris je postigao nova dva pogotka, ukupno pet (13:7 i 16:8), Filip Kržić se upisao u strijelce (14:7), Argyropoulos je potpisao svoj drugi pogodak (15:7), Popadić je stigao do 15 obrana!

SEMAFOR SKUPINE ‘B‘

Semafor 3. kola, subota, 20. studenog, Berlin: Spandau 04 - Jug AO 8:16, Bukurešt: Steaua - CN Marseille 6:14, Hannover: WASPO 98 Hannover - OSC 12:12 (Marko Macan jedan pogodak za domaćina), Sori: PRO Recco - Crvena zvezda 13:10.

Poredak: 1. PRO Recco 9 bodova (49:22), 2. OSC 7 bodova (37:28), 3. Jug AO 6 bodova (38:29), 4. CN Marseille 6 bodova (35:28), 5. Crvena zvezda 3 boda (30:33), 6. WASPO 98 Hannover 2 boda (30:36), 7. Spandau 04 1 bod (28:41), 8. Steaua bez boda (19:51).

4. KOLO

Srijeda, 1. prosinca, Budimpešta: OSC – CN Marseille, Bukurešt: Steaua – Jug AO, Hannover: WASPO 98 Hannover – Crvena zvezda, Sori: PRO Recco – Spandau 04.

16. travanj 2024 17:08