VaterpoloKUP HRVATSKE |

POČEO DRUGI DAN Andrija Botica podigao rampu, Marin Ban pogađao, KPK poveo 2:0, ali nakon toga ‘nestao‘ u naletu riječkog Primorja

28. studenog 2020. - 10:53
KPK je primorao Igora Hinića da dvije i pol minute prije kraja prve četvrtine zatraži minutu odmora. Njegovo Primorje EB je gubilo 2:0. Oba pogotka za Korčulane postigao je Marin Ban, međutim, tih 2:0 donijela je prije svega igra u obrani, te velike obrane Andrije Botice, a njih je u prvih pet i pol minuta igre bilo nekoliko.

Riječka 'jedanaestica' Karlo Babić je nakon minute odmora (dogovora) prvi zatresao mrežu KPK. Primorje EB je izborilo igrača više. Lijepo je riječki sastav izigrao suparnika. Babić je ostao sam ispred Botice. Novi igrač više Primorja EB 'razbio' se o blok Kapekaša, kao što je potom i udarac Marka Buconića s igračem više završio u bloku Primorja. Kraj prve četvrtine obilježila je nova velika obrana Botice. Sven Augusti je pobjegao, ali nije dobio bitku oči u oči s crvenom kapicom broj 13 KPK.

Igor Hinić, trener Primorja EB foto: Tonči Vlašić

Andrija Botica, vratar KPK foto: Tonči Vlašić

Klupa KPK foto:; Tonči Vlašić

Marjan Kosović, pomoćni trener KPK foto: Tonči Vlašić

Primorje je povelo nakon 2 minute i 9 sekundi igre u drugoj četvrtini. Za 2:2 je pogodio Lovro Paparić, a Augusti za 3:2. Vrlo brzo, niti dvije minute poslije, Primorje EB je imalo plus tri, pa tri minute prije kraja druge četvrtine i plus četiri... Na poluvremenu je bilo 8:2, na polovici treće četvrtine 10:2. Pred kraj treće 13:2, a tad se nakon 16 minuta i 59 sekundi zatresla mreža riječkog sastava (Franko Fabris za 3:13).

Trener Kapekaša Zoran Mustur nije mogao biti zadovoljan kako je njegova momčad 'nestala' nakon vodstva 2:0. Istina, veliki 'krivac' za to je riječki sastav, iskusniji i kvalitetniji.

Zoran Mustur, trener KPK foto: Tonči Vlašić

3. KOLO Primorje EB – KPK 19:7
DUBROVNIK
Bazen u Gružu. Bez gledatelja. Suci: Maro Savinović (Dubrovnik) i Ante Bura (Šibenik).
PRIMORJE ERSTE BANKA: F. Čubranić, Čunko, Burburan (2), Letica (1), Brubnjak, Blažić, Vrbnjak (3), Rakovac (2), Augusti (3), Jurišić (1), Babić (2), Paparić (2), M. I. Čubranić, Car (3). Trener: Igor Hinić.
KORČULANSKI PLIVAČKI KLUB: Skokandić, Duhović, V. Radovanović, Ban (3), Borovina, V. Fabris, Buconić, Filippi, Šašić, Caktaš, Čale, F. Fabris (2), Botica, Čumbelić (2). Trener: Zoran Mustur, pomoćni trener: Marjan Kosović.
Igrač više: Primorje EB 7/3, KPK 10/1
Peterci: Primorje EB 5/4, KPK -
Četvrtine: 1:2, 7:0, 7:1, 4:4

DUBROVAČKI TURNIR
Petak, 27. studenog, 1. kolo:
Primorje EB – Galeb MR 25:4, Jug AO – KPK 21:4, 12.30 sati: Solaris – Zadar 1952. 27:6, 2. kolo: KPK – Galeb MR 18:6, Jug AO – Solaris 16:7, Zadar 1952. – Primorje EB 3:17, subota, 28. studenog, 3. kolo: Primorje EB – KPK 19:7, 11 sati: Galeb MR – Solaris, 12.30 sati: Zadar 1952. – Jug AO, 4. kolo, 17.30 sati: KPK – Zadar 1952., 19 sati: Jug AO – Galeb MR, 20.30 sati: Solaris – Primorje EB, nedjelja, 29. studenog, 5. kolo, 9.30 sati: Galeb MR – Zadar 1952., 11 sati: Primorje EB – Jug AO, 12.30 sati: Solaris – KPK.

POREDAK
1. Primorje EB 9 bodova / 3 utakmice (61:14), 2. Jug AO 6 bodova / 2 utakmice (37:11), 3. Solaris 3 boda / 2 utakmice (34:23), 4. KPK 3 boda / 3 utakmice (29:46), 5. Galeb MR bez boda / 2 utakmice (10:41), 6. Zadar 1952. bez boda / 2 utakmice (9:44).
20. travanj 2024 12:27