VaterpoloKUP HRVATSKE |

PLIVAJ, PRAŠI, UVJERLJIVI KAPEKAŠI Opet je momčad trenera Zorana Mustura i Marjana Kosovića ulovila Galeba

27. studenog 2020. - 18:32
Neki dan, kad su bili kompletni, Kapekaši su u prvenstvu dobili Galeb u svom domu s 15:12, a sad kad su i jedni i drugi nabrajali tko im nedostaje, i kad je veću štetu imao makatrski sastav, nova pobjeda momčadi trenera Zorana Mustura i Marjana Kosovića. Ovaj put uvjerljiva. KPK je s 18:6 dobio prvu od dvije utakmice u kojima nije u podređenom položaju. Druga je protiv Zadra 1952., kojeg je u prvenstvu dobio u njegovom domu, u Višnjiku. KPK i Zadar 1952. igraju u 4. kolu.

Marin Čumbelić je doveo KPK u vodstvo nakon minute i 45 sekundi igre. Prije toga ne smijemo zaboraviti veliku obranu Andrije Botice. Nakon izjednačenja Galeba, pogotka Petra Vodopivca, do kraja prve četvrtine pet pogodaka u nizu Kapekaša. Prvo Marko Buconić dva, zatim bijeg Danijela Caktaša za 4:1, pa pogodak Marina Bana, a na kraju i igrača koji je pogotkom otvorio utakmicu (četvrtinu) - Marina Čumbelića.

Marko Buconić (KPK) i Srđan Antonijević (Galeb MR) foto: Tonči Vlašić

KPK - Galeb MR u Gružu foto: Tonči Vlašić

Srđan Antonijević (Galeb MR) foto: Tonči Vlašić

Niz sastava iz Korčule nastavio se i u drugoj četvrtini. Za 7:1 pogodio je Franko Fabris. Galeb je nakon 5 minuta i 45 sekundi ponovno uspio zatresti mrežu (Mihovil Marinović). Potom  osmi pogodak KPK, pa nova lijepa obrana Botice kad je zaustavio udarac Srđana Antonijevića, a nakon čega je 'domaćin' trećim pogotkom Čumbelića stigao do 9:2 u 11. minuti utakmice. U 12. minuti igrač više za Galeb, novi pokušaj Antonijevića, te nova velika obrana Botice. Ni KPK nije potom iskoristio igrača više, ali nije dozvolio još jednom Botica da se Antonijević upiše u strijelce, a nakon toga obranio je i pokušaj Vodopivca. Istina, nIje uspio spriječiti novi pogodak Marinovića, ali je 'plava osimca' bila jedan na jedan.

Andrija Botica (KPK) i Mihovil Marinović (Galeb MR) foto: Tonči Vlašić

Marko Buconić (KPK) postiže pogodak protiv Galeba MR foto: Tonči Vlašić

Uglavnom, vrlo brzo je bila jasno kako će Kapekaši prvi radni dan na kvalifikacijskom turniru Kupa Hrvatske zaključiti s polovičnim uspjehom. Poraz od Juga, domaćina i aktualnog prvaka, te uspjeh protiv Galeba MR u kojem je Marko Buconić bio prvi strijelac korčulanskog sastava s pet pogodaka.

KPK - Galeb MR 18:6
DUBROVNIK
Bazen u Gružu. Bez gledatelja. Suci: Maro Savinović (Dubrovnik) i Slaven Sivčević (Split).
KORČULANSKI PLIVAČKI KLUB: Skokandić (4 obrane), Duhović (3), V. Radovanović, Ban (2), Sardelić, Jurić, Buconić (5), Filippi, Šašić, Caktaš (1), Čale (1), F. Fabris (2), Botica (11 obrana), Čumbelić (4). Trener: Zoran Mustur, pomoćni trener: Marjan Kosović.
GALEB MAKARSKA RIVIJERA: Topić (2 obrane), Zubac, Peruzović, Vukojević, Ledić, Vodopivec (1), Marinović (3), Antonijević, Šarić (2), Miočević, Ravlić. Trener: Milovan Čović.
Igrač više: KPK 4/2, Galeb MR 5/3
Peterci: KPK -, Galeb MR -
Četvrtine: 6:1, 5:2, 5:3, 3:0

KPK foto: Tonči Vlašić

RASPORED DUBROVAČKOG TURNIRA
Petak, 27. studenog, 1. kolo:
 Primorje EB – Galeb MR 25:4, Jug AO – KPK 21:4, 12.30 sati: Solaris – Zadar 1952. 27:6, 2. kolo: KPK – Galeb MR 18:6, 19 sati: Jug AO – Solaris, 20.30 sati: Zadar 1952. – Primorje EB, subota, 28. studenog, 3. kolo, 9.30 sati: Primorje EB – KPK, 11 sati: Galeb MR – Solaris, 12.30 sati: Zadar 1952. – Jug AO, 4. kolo, 17.30 sati: KPK – Zadar 1952., 19 sati: Jug AO – Galeb MR, 20.30 sati: Solaris – Primorje EB, nedjelja, 29. studenog, 5. kolo, 9.30 sati: Galeb MR – Zadar 1952., 11 sati: Primorje EB – Jug AO, 12.30 sati: Solaris – KPK.
19. travanj 2024 02:52