VaterpoloKUP HRVATSKE ZA MLAĐE JUNIORE

Opet preokret. Sad se zna što treba Jugašima u zadnjem kolu za ostanak u igri za postolje

27. rujna 2024. - 14:31

Dobili su večer prije Medveščak, aktualnog prvaka, na peterce, ali nisu uspjeli 14,15 sati poslije i domaćina, Zadar 1952., te će za ostanak u igri za Kupom Hrvatske morati dobiti u zadnjem kolu skupine ‘B’ Primorje EB, koje je na startu bilo uspješnije od Zadra 1952., a koje je u 2. kolu izgubilo od Medveščaka.

Protiv Medveščaka su Jugaši serijom 3:0 stigli do izjednačenja, osigurali bod, a drugi bod uzeli boljim izvođenjem peteraca, a sad su dvije minute i 24 sekunde do kraja četvrte četvrtine poveli pogotkom Antonia Hezonja sa 7:6, ali do kraja dozvolili domaćinu da serijom 3:0 dođe do pobjede.

Jugaši su u prvoj četvrtini, koja je završila 2:2, vodili s 1:0 i 2:1, u drugoj četvrtini, koja je također finula 2:2, imali su dva pogotka viška. Zadar 1952. je u trećoj vodio s 5:4 (prva serija domaćina 3:0), te dočekao zadnju četvrtinu s prednošću 6:5. Ivano Lončar je tri minute i 10 sekundi do kraja izjednačio na 6:6, potom Hezonja u idućem napadu Jug Adriatic osiguranja pogađa za već spomenutih 7:6, ali...

Lončar je postigao tri pogotka, po jednom su mrežu domaćina osim Hezonje tresli Toma Drobac, Lovro Zvono i Frano Pavlić. Marin Bajurin je imao 10 obrana.

Jug Adriatic osiguranje i Primorje Erste banka igraju od 19.20 sati, potom Medveščak i Zadar 1952.

Pobjednik skupine će izravno u polufinale, drugi i treći će razigravati za mjesto među četiri najbolja, a posljednji, četvrti u skupini će razigravati za poredak od 5. do 8. mjesta. U skupini ‘A’ splitski Jadran ima dvije pobjede, Solaris i HAVK Mladost po pobjedu i poraz, a Mornar je bez boda. U zadnjem kolu igraju Mornar – Solaris, te HAVK Mladost – Jadran.

27. rujan 2024 14:32