VaterpoloKUP HRVATSKE |

‘LUDA‘ KUĆA NA KRAJU Solaris jurio pobjedu s 22 razlike protiv KPK za polufinale, slavio s 20, te će se Jug AO za Kup boriti u Rijeci!

29. studenog 2020. - 13:21
Primorje EB je na kraju drugo na dubrovačkom turniru, te će grad Rijeka biti domaćin završnog turnira Kupa Hrvatske. Prvog dana na Kantridi za finale će se početkom 2021. godine boriti Jug Adriatic osiguranje i splitski Jadran, pobjednik dubrovačkog turbnira i drugoplasirani zagrebačkog, a zatim domaćin i HAVK Mladost, branitelj naslova, koji je bio najbolji kod kuće.

Solaris je u zadnjoj utakmici dubrovačkog turnira trebao pobjedu protiv KPK s najmanje 22 razlike da bi bio uspješniji od Primorja EB u borbi za drugo mjesto nakon što je njihov međusobni ogled u 4. kolu završio bez pobjednika 7:7. Riječki sastav je uoči utakmice Solaris – KPK imao 10 bodova, plus 38 pogodak razliku uz 71 postignut pogodak.

Na kraju prve četvrtine samo 2:0 za Solaris. Davor Skokandić, vratar KPK, najveći je krivac za 'samo plus dva' šibenskog sastava. Imao je šest obrana u prvih osam minuta. U zadnjem napadu druge četvrtine Skokandić je obranio kontru Solarisa, koji je na poluvremenu vodio s 9:0. Točno 12 minuta prije kraja utakmice bilo je 12:0, a tako je ostalo i u preostale četiri minute treće četvrtine. Razlog, opet Skokandić. Solaris je u zadnjoj četvrtini, zadnjih osam minuta, trebao biti uspješniji deset razlike. Šest minuta i 43 sekunde do kraja bilo je 14:0, a šest minuta i 20 sekundi do kraja sjevnuo je udarac Vinka Fabrisa. KPK je postigao prvi pogodak.

Unatoč tome, nastavio je Solaris pritiskati. Četiri i pol minute prije kraja  stigao je do 18:1, tri minute i 7 sekundi do kraja imao je 20:1. Dvije minute i 15 do kraja nije iskoristio igrača više, minuti i pol prije kraja KPK se obranio. Točno 20 sekundi prije kraja Roko Pelicarić je postigao svoj 10 pogodaka za konačnih 21:1.

Šibenski sastav je dobio u 3. kolu makarski Galeb sa (samo) 10:6...

Kup Hrvatske: Solaris - KPK u Gružu foto: Tonči Vlašić

5. KOLO Solaris – KPK 21:1
DUBROVNIK
Bazen u Gružu. Bez gledatelja. Suci: Neno Periš i Branko Banovac (obojica iz Splita).
SOLARIS: M. Šparada (8 obrana), Malenica, Erak (1), Štrkalj (1), Kovalenko, Herceg, Kreković (1), Pelicarić (10), Penava (4), Bulat (1), Koprčina (2), Stahor, Jukić, T. Šparada (1). Trener: Jure Marelja.
KORČULANSKI PLIVAČKI KLUB: Skokandić (13 obrana), Duhović, V. Radovanović, Jurić, Filippi, V. Fabris (1), Buconić, Caktaš, Sardelić, Denoble, Čale, F. Fabris, Botica, Čumbelić. Trener: Zoran Mustur, pomoćni trener: Marjan Kosović.
Četvrtine: 2:0, 7:0, 3:0, 9:1.

Jure Marelja, trener Solarisa foto: Tonči Vlašić

DUBROVAČKI TURNIR
Petak, 27. studenog, 1. kolo:
Primorje EB – Galeb MR 25:4, Jug AO – KPK 21:4, Solaris – Zadar 1952. 27:6, 2. kolo: KPK – Galeb MR 18:6, Jug AO – Solaris 16:7, Zadar 1952. – Primorje EB 3:17, subota, 28. studenog, 3. kolo: Primorje EB – KPK 19:7, Galeb MR – Solaris 6:10, Zadar 1952. – Jug AO 4:22, 4. kolo: KPK – Zadar 1952. 15:7, Jug AO – Galeb MR 23:8, Solaris – Primorje EB 7:7, nedjelja, 29. studenog, 5. kolo: Galeb MR – Zadar 1952. 12:8, Primorje EB – Jug AO 4:13, Solaris – KPK 21:1.

POREDAK
1. Jug AO 15 bodova (95:26),
2. Primorje EB 10 bodova (72:34), 3. Solaris 10 bodova (72:36), 4. KPK 6 bodova (45:74), 5. Galeb MR 3 boda (36:84), 6. Zadar 1952. bez boda (27:93).
20. travanj 2024 03:12