VaterpoloPRVA HRVATSKA LIGA |

JUGAŠI USPJEŠNI (I) U RIJECI Bez četvorice dobili sve četiri četvrtine te ostvarili četvrtu pobjedu u četvrtom nastupu

20. studenog 2020. - 21:18
Split, 231119. Bazeni na Poljudu. Vaterpolo utakmica za Final Four Kup Hrvatske izmedju Juga AO i Jadrana ST. Na fotografiji: Toni Popadic.CROPIX
Očekivano, nakon ogleda u Rijeci Jugaši su i dalje na stopostotnom učinku, a ne domaćin, Primorje EB, kojeg je hrvatski prvak svladao s devet pogodaka razlike (15:6) igrajući bez dvojice udarnih igrača, kapetana Xavija Garcije i Paula Obradovića, te braće Vukojević, Antonia i Ivana. Prva dvojica su bili pozitivni. Nakon deset dana su se testirali. Novi test napravljen u utorak je negativan, ali kako su tek u srijedu počeli trenirati, nisu krenuli na put. Vukojevići su pak u izolaciji, te na njih nije mogao računati trener Vjeko Kobešćak.

Alex Obert u 3. minuti, pa minutu poslije Daniil Merkulov, te Alex Papanastasiou u 7. minuti iz peterca, kojeg je izborio Marko Žuvela – Jugaši su u Rijeci otvorili utakmicu vodstvom 3:0. Domaćin je niz hrvatskog prvaka prekinuo 12 sekundi prije kraja prve četvrtine pogotkom Darija Rakovca.

I u drugoj četvrtini prvo tri pogotka Jugaša (Hrvoje Benić, Marin Tomasović i Loren Fatović), a potom jedan domaćina (Roko Jurišić). Drugu četvrtinu zaključio je svojim drugim pogotkom Papanastasiou te je dubrovačka momčad veliki odmor dočekala s lijepih pet pogodaka viška (7:2).

U trećoj četvrtini 3:2 za Jug – Benić, Fatović i Merkulov su drugi put tresli mrežu domaćina, a u posljednjoj četvrtini opet bolji gost. Fatović i Merkulov nova dva pogotka, a jedan Papanastasiou. Branio je cijelu utakmicu Toni Popadić, te bio odličan - 15 njegovih obrana!

5. KOLO Primorje EB – Jug AO 6:15
RIJEKA
Bazen 'Zdravko Ćiro Kovačić' na Kantridi. Bez gledatelja. Suci: Goran Gavrilović i Bruno Šketelj, delegat: Alen Pešušić (svi iz Zagreba).
PRIMORJE ERSTE BANKA: F. Čubranić (4 obrane), N. Čubranić, Jovančević, Letica, Brubnjak (1), Blažić, Vrbnjak, Rakovac (1), Augusti (2), Jurišić (1), Babić (1), Paparić, M.I. Čubranić, Car. Trener: Igor Hinić.
JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić (15 obrana), Obert (1), Fatović (4), Lončar, Kržić, Zvono, Tomasović (1), Merkulov (4), Papanastasiou (3), Žuvela, Benić (2), Radić, Jarak, Ljepava. Trener: Vjeko Kobešćak.
Igrač više: Primorje EB 4/1, Jug AO 6/3
Peterci: Primorje EB 1/0, Jug AO 3/3
Četvrtine: 1:3, 1:4, 2:3, 2:5

U drugoj utakmici ovog petka, koja je odigrana u Šibeniku, Mladost je s 13:6 dobila Solaris.

POREDAK
1. Mornar BS 15 bodova / 5 utakmica (75:47), 2. HAVK Mladost 12 bodova / 4 utakmice (63:28), 3. Jug Adriatic osiguranje 12 bodova / 4 utakmice (60:32), 4. Primorje EB 9 bodova / 4 utakmice (61:35), 5. Jadran Split 6 bodova / 4 utakmice (67:34), 6. Solaris 6 bodova / 5 utakmice (57:58), 7. KPK 6 bodova / 6 utakmica (66:84), 8. Galeb MR 6 bodova / 5 utakmica (56:71), 9. OVK POŠK 6 bodova / 5 utakmica (53:64), 10. Medveščak bez boda / 4 utakmice (35:62), 11. Zadar 1952. bez boda / 6 utakmica (45:123).
25. travanj 2024 21:35