VaterpoloKUP HRVATSKE |

JUGAŠI SVE ZA PET Primorje prvi pogodak postiglo nakon 23 minuta i 49 sekundi igre, može li Solaris dobiti 22 razlike KPK?

29. studenog 2020. - 12:09
Bez primljenog pogotka - Toni Popadić je zaustavio svih 10 udaraca u okvir gola dok je bio među vratnicama foto: Tonči Vlašić
Tko će biti drugi u Gružu, Primorje EB ili Solaris, a tko to bude – bit će domaćin završnog turnira Kupa Hrvatske. Njihov međusobni ogled, koji se zbio u 4. kolu, završio je bez pobjednika – 7:7, te je bilo jasno kako će na kraju odlučivati pogodak razlika, a tu je uoči zadnjeg kola riječki sastav bio dosta, dosta uspješniji. Primorje EB plus 47, a Solaris plus 16 uz dodatak – bude li i tu isto, gledat će se tko je postigao više pogodaka.

Primorje EB je zadnjeg dana bilo prvo u akciji. Suparnik domaćin, koji je izveo najjaču postavu. Jedanaest sekundi prije kraja treće četvrtine prvi put se zatresla mreža Jug Adriatic osiguranja, a do tog trenutka, a protekle su 23 minute i 49 sekundi igre, prvak je vodio s 11:0. Na kraju plus 9 za prvaka, te je Primorje na plus 38 i na 71 postignuti pogodak. Dakle, Solaris treba dobiti KPK u zadnjoj utakmici s najmanje 22 razlike za prolaz dalje.

Jugaši su svoj zadatak u svom Gružu ispunili za pet. Dobili su sve suparnike, plasirali se na završni turnir kao pobjednici skupine, te će za finale igrati protiv splitskog Jadrana, koji je bio drugi na turniru u Zagrebu gdje je Mladost također bila bez greške, a 'Žapci', branitelji naslova, u polufinalu će na domaćina završnog turnira.

Jug je protiv oba sastava, koja su u Gružu stigla po drugo mjesto, bio više nego dobar. Oba je dobio s po 9 razlike.

Vjeko Kobešćak, Miho Bobić, Đani Pecotić... foto: Tonči Vlašić

5. KOLO Primorje EB – Jug AO 4:13
DUBROVNIK
Bazen u Gružu. Bez gledatelja. Suci: Robert Tiozzo i Joško Prančić (obojica iz Splita).
PRIMORJE ERSTE BANKA: F. Čubranić (5 obrana), Čunko, Jovančević, Letica (1), Brubnjak, Blažić, Vrbnjak, Rakovac (1), Augusti, Jurišić (1), Babić, Paparić (1), M. I. Čubranić, Car. Trener: Igor Hinić.
JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić (10 obrana), Obert, Fatović (2), Lončar (2), Kržić, Garcia (1), Tomasović (1), Merkulov (2), Papanastasiou, Žuvela (1), Benić (1), Obradović (3), Jarak (2 obrane), Radić. Trener: Vjeko Kobešćak, pomoćni treneri: Đani Pecotić i Miho Bobić.

Petak, 27. studenog, 1. kolo:
Primorje EB – Galeb MR 25:4, Jug AO – KPK 21:4, Solaris – Zadar 1952. 27:6, 2. kolo: KPK – Galeb MR 18:6, Jug AO – Solaris 16:7, Zadar 1952. – Primorje EB 3:17, subota, 28. studenog, 3. kolo: Primorje EB – KPK 19:7, Galeb MR – Solaris 6:10, Zadar 1952. – Jug AO 4:22, 4. kolo: KPK – Zadar 1952. 15:7, Jug AO – Galeb MR 23:8, Solaris – Primorje EB 7:7, nedjelja, 29. studenog, 5. kolo: Galeb MR – Zadar 1952. 12:8, Primorje EB – Jug AO 4:13, 12.30 sati: Solaris – KPK.

POREDAK
1. Jug AO 15 bodova / 5 utakmice (95:26),
2. Primorje EB 10 bodova / 4 utakmice (72:34), 3. Solaris 7 bodova / 4 utakmice (51:35), 4. KPK 6 bodova / 4 utakmice (44:53), 5. Galeb MR 3 boda / 5 utakmica (36:84), 6. Zadar 1952. bez boda / 5 utakmica (27:93).
25. travanj 2024 08:15