VaterpoloPALA JE NJEMAČKA

Hrvatska slavila na startu Svjetskog prvenstva u Manisi, Nea Matičević izabrana za igračicu utakmice

28. lipnja 2024. - 14:33

Hrvatske vaterpolistice dobile su Njemačku s 9:8 na startu Svjetskog prvenstva do 16 godina u turskoj Manisi. Dan poslije, u 2. kolo natjecanja u skupini, čeka ih Francuska, dok su slobodne u 3. kolu, koje se igra u nedjelju, a kad se sastaju Nemačka i Francuska. Dvije najuspješnije reprezentacije skupine ostaju u igri za visok plasman, dok posljednja, treća, razigrava za plasman od 17. do 24. mjesta, tj. do 22. mjesta budući su od nastupa u zadnji tren odustali Izrael i Meksiko te je šest skupina s po tri reprezentacije, a dvije skupine s po dvije.

Protiv Njemačke nastupile su četiri Jugašice od njih pet, koliko ih je izbornik Hrvoje Kundid poveo u Tursku: vratarka Ema Hanza, zatim Nina Jazvin, Nea Matičević i Lući Mojaš (peta je Iskra Antunović). Jazvin je dva puta zatresla mrežu Njemačke, a Matičević jednom. Hanza je branila cijelu utakmicu, Jazvin je postigla prvi pogodak za Hrvatsku na SP-u, pred kraj prve četvrtine je izjednačila na 1:1, a Matičević je minutu i deset sekundi prije kraja pogodila za vodstvo 9:6.

Matičević je na kraju proglašena za najbolju igračicu utakmice.

30. lipanj 2024 14:43