TenisPOBJEDA

Lijepa vijest iz Londona: Ana Konjuh nakon sat i 29 minuta igre korak bliže Wimbledonu!

27. lipnja 2023. - 18:29

Nakon sat i 25 minuta igre servirala je za pobjedu, ali izgubila je prva tri poena, te je Ylena In-Albon iz Švicarske imala tri break lopte za 5:5 u drugom setu, te nastavak meča. Međutim, nakon 0:40 u desetom gemu drugog seta na travi terena broj 12 u teniskom centru u Roehamptonu postojala je samo jedna igračica - Ana Konjuh. S pet poena u nizu 25-godišnja Dubrovkinja je zaključila meč, upisala pobjedu 6:4 i 6:4 te otišla u 2. kolo kvalifikacija trećeg Grand Slam turira sezone, Wimbledona.

U prvom setu je In-Albon iz Švicarske povela s 3:0, prepustila samo četiri poena Ani. Vodila je nakon izjednačenja i s 4:3, ali nije uspjela. U drugom setu Ana je napravila break u sedmom gemu, i tu prednost znala sačuvati.

Protiv koga će igrati u 2. kolu? Već se zna. Čeka je Emiliana Arango, 22-godišnja Kolumbijka, 184. sa svjetske rang liste. Meč se igra u srijedu, 28. lipnja.

Tri prepreke treba preskočiti za mjesto u glavnom turniru Wimbledona. Ana je prvu preskočila.

02. svibanj 2024 16:27