TenisDUBROVKINJA U ČEŠKOJ

Jedan break odlučio prvi set, u drugom je Ana imala vodstvo 2:0 i 3:1...

16. ožujka 2023. - 19:35

Ana Konjuh je propustila dvije break lopte u prvom gemu meča, suparnica Mona Barthel dvije u šestom gemu, te jednu, prvu u desetom, ali drugu nije. I ode prvi set (4:6). U drugom setu Ana je napravila break u prvom gemu, vodila s 2:0 i 3:1. Nakon toga je njemačka tenisačica dobila iduća tri gema. Zatim dvanaesti gem drugog seta: Barthel je povela 30:0, imala dvije meč lopte na servis Ane (40:15). Iskoristila je, kao u prvom setu, drugu, te nakon sat i 29 minuta igre stigla do pobjede i otišla u 3. kolo, tj. četvrtfinale 40.000 dolara vrijednog ITF-ovog turnira u češkom Ricanyju. Drugi set je bio 5:7.

Bio je ovo treći meč Konjuh i Barthel. Sad 32-godišnja njemačka tenisačica, koja je u karijeri osvojila četiri WTA turnira i kojoj je najbolji plasman bio 23. mjesto, vodi 2:1 protiv sedam godina mlađe Dubrovkinje, koja je vlasnica jednog WTA naslova i koja je najbolji plasman imala prije pet godina kad je bila 20. tenisačica svijeta.

Ana za cilj ima prvo povratak u TOP 100. Trenutno je na 159. mjestu svjetske rang liste.

16. travanj 2024 23:57