RukometKUP HRVATSKE - JUG |

PREMIJERLIGAŠ IDE DALJE Korčula lijepo počela, ali RKHM Dubrovnik i bez šestorice važnih igrača izborio put u Metković

19. studenog 2020. - 21:04
RKHM Dubrovnik je slavio u Korčuli, Pod balonom, dobio s 35:28 (16:14) Korčulu. Ni gost, premijerligaš, član najvećeg ranga, a ni domaćin, član trećeg ranga, južne skupine Druge hrvatske lige, nije bio kompletan. Ante Lagator, trener RKHM Dubrovnik, pružio je priliku i mlađima.

- Debi je imao pivot Petar Bazdan, koji je odigrao čitavu utakmicu. Bazdan je prvi put u seniorskom sastavu bio neki dan protiv Bjelovara, ali nije ulazio u igru. Sad je lijepu minutažu imao i mlađi Gabrieri, Matija. Bili smo bez dvojice vratara, Kristijana Janđela i Tonija Barišića, zatim bez oba udarna pivota, kapetana Mara Dabelića i Marina Kneza, te Tomislava Radića i Miodraga Stanojevića. Marinko Ševo je protiv Korčule branio prvo poluvrijeme, Luka Morović i Kristijan Raguž po 15 minuta u drugom poluvremenu – istaknuo je Lagator.

Ogled 1. kola Kupa Hrvatske za Regiju jug bolje je otvorila Korčula. S tri pogotka u nizu povela s 3:1, u 8. minuti imala plus 3 (5:2), a dvije minute poslije i prvi put plus 5 (8:3). Vodila je i 9:4, 10:6, 11:9, 12:10 nakon čega je premijerligaš nanizao četiri pogotka (Mario Ratkajec, Marino Gabrieri, Luka Bevanda i Ivan Medić). Korčula je uspjela izjednačiti pogotcima Marka Vilovića i Franceska Verazze. Nakon nove serije gostiju od 3:0 (Julio Jelavić, te dva pogotka Luka Bevande, prvi za 16:14 - što je bio rezultat prvog poluvremena, a s drugim je otvorio drugo poluvrijeme) domaćin više nije izašao iz minusa.

RKHM Dubrovnik je u 33. minuti prvi put na plus 3 (15:18), u 35. minuti je vodio sa 4 razlike (16:20), u 41. minuti s pet (19:24), u 51. minuti sa šest (23:2), a u 52. minuti prvi put plus sedam (23:30). Krilo RKHM Dubrovnik Luka Bevanda bio je super raspoložen u napadu – 12 njegovih pogodaka,

RKHM Dubrovnik će u 2. kolu Kupa Hrvatske Regija jug igrati protiv Mehanike Metković u Metkoviću. Metkovski sastav, član drugog razreda, Prve hrvatske lige - jug, u 1. kolu dobio je s 31:21 u gostima Opuzen, koji je kao i Korčula član Druge hrvatske lige - jug.

KUP HRVATSKE / REGIJA JUG, 1. KOLO
Korčula – RKHM Dubrovnik 28:35
KORČULA
Pod balonom. Bez gledatelja.
KORČULA: Renato Šeparović (2 obrane), Petar Milić, Marko Vilović (2), Zvonimir Đula (6), Matej Marković (5), Marko Pendo, Denis Sansović (5), Anthony Radovan (1 obrana), Goran Stamatović (5), Tomislav Šegedin (5 obrana), Francesko Verazza (5), Ante Ćenan. Trener: Tonći Drušković.
RUKOMETNI KLUB HRVATSKE MLADEŽI DUBROVNIK: Marinko Ševo (6 obrana), Ivan Medić (1), Luka Bevanda (12), Mario Ratkajec (6), Luka Morović (2 obrane), Julio Jelavić (7), Marino Gabrieri (2), Hrvoje Lončarica (3), Matija Gabrieri, Petar Bazdan (4), Kristijan Raguž (1 obrana). Trener: Ante Lagator.
20. travanj 2024 00:15