RukometRUKOMET

PAKET 24 PREMIJER LIGA Teško se išta moglo napraviti kod lidera kad mu je Ćavar tako raspoložen

16. veljače 2020. - 01:51
Dubrovnik je izgubio u gostima od Gorice s 13 razlike. Lider je u utakmici 15. kola PAKET 24 Premijer lige bio bolji s 39:26. Poveo je s 2:0 i 3:1. U 6. minuti Dubrovnik je izjednačio na 3:3. Nakon toga 3:0 Gorice, koja više nije ispustila vodstvo, koje je serijom 5:0 od 16. do 20. minute naraslo na osam razlike (15:7). Na poluvremenu je domaćin vodio s 20:15, u 43. minuti prvi put je imao dvoznamenkastu prednost (30:20), koja je u 56. miniti bila 14 pogodaka (37:23).

U redovima domaćina raspoložen je bio Davor Ćevar s 13 pogodaka iz 14 udaraca, domaći vratari imali su 19 obrana, dok su Marinko Ševo i Toni Barišić zaustavili 12 udaraca domaćina, po šest svaki. Tarik Kasumović je bio prvi strijelac Dubrovnika. Pogodio je 5 od 13 šuteva. Nikša Bušlje i Luka Bevanda su postigli po četiri pogotka, Bušlje je za to uputio pet, a Bevanda šedst udaraca prema golu Gorice. Faruk Vražalić i Mario Dabelić su po tri puta tresli mrežu lidera, Marino Gabrieri, Tomislav Radić i Tomislav Nuić po dva puta, a jednom vratar Marinko Ševo. Još su za Dubrovnik igrali Marino Knez, Leo Brnin i Hrvoje Lončarica.

Gorica vodi s 24 boda, Dubrava ima 21, Poreč je treći sa 17, Zamet četvrti sa 16, Spačva Vinkovci peta s 15, Varaždin 1930. šesti s 13 koliko je osvojio i Umag. Osme Sesvete i deveti Bjelovar imaju po 11 bodova, dok je RKHM Dubrovnik posljednji deseti sa 7 bodova. Sesvete i Spačva imaju po utakmicu manje.

U 16. kolu RKHM Dubrovnik dočekuje Dubravu, potom je gost Sesveta i na kraju domaćin Poreču. Nakon toga se liga dijeli na dva dijela. Četiri najbolja će u borbu za prvaka (priključuju se tad PPD Zagreb i Nexe), a plasirani od petog do desetog mjesta u borbu za ostanak. Ne prenose se bodovi u drugi dio, već će petoplasirani sastav lige početi Ligu za ostanak s 5 bodova, šedsti sa 4 boda, sedmi s 3, osmi s 2, deveti s bodom, a posljednji, deseti, kreće od nule.

U Ligi za ostanak je 10. kola. U igri je 20 bodova (tv).
19. travanj 2024 04:26