NOVI PORAZ RKHM DUBROVNIK Napad još nekako, ali obrana nikako...

10. listopada 2021. - 22:11
Zamet - RKHM Dubrovnik 42:29 (20:17)

RIJEKA Centar Zamet. Gledatelja 100. Suci: Nikola Knežević i Dalibor Tunuković (obojica Vrpolje).

ZAMET: Vučko (7), Živković (4), Ljevar (3), Njegovan (7), Milih (3), Islamović (2), Sorić (11 obrana), Tomaš, Smokrović (2), Viskić (5 obrana), Mrakovčić (2), Devčić (3), Pikec (6), Kvastek (3), Lencović.

RKHM DUBROVNIK: Raguž (4 obrane), Tomić, Jurković (6), Pedić (5), Krešić (5), Bazdan, Bevanda (3), Jakić, Morović (2 obrane), Bukva (6), Jurić, Borota, Kosović (1), Raos (3).

Isključenja: Zamet 10 minuta, RKHM Dubrovnik 14 minuta

Sedmerci: Zamet 4/2, RKHM Dubrovnik 7/5.

Nakon dva poraza na startu, Zamet je uhvatio pravu brzinu i upisao treću pobjedu u nizu. Dubrovnik je pak, s druge strane doživio i peti poraz i jedini je sastav u obje skupine PAKET24 Premijer lige bez boda - ističe se nakon utakmice 5. kola Rijeci u kojoj je Zamet dobio RKHM Dubrovnik s 13 pogodaka razlike.

Novi list u svom izvješću naglašava: U prvom, po golovima vatrometnom poluvremenu, gosti su donekle održavali korak sa Zamećanima, ali su u nastavku deklasirani.

Nadalje, sgtoji u izvješću na službenoj stranici Hrvatskog rukometnog saveza: Na Zametu su se gosti dobro držali dvadesetak minuta. Premda je domaćin vodio cijelo vrijeme, osim kod rezultata 6:7, nije to bila posebno velika razlika. Tek u završnici prvog dijela Dubrovnik je pao. Naime, u jednom trenutku su bili na minus šest, ali su do predaha to uspjeli prepoloviti i relativno zadovoljni otići u svlačionicu. Doduše, primili su čak 20 pogodaka u tih 30. minuta.

Još desetak minuta u drugom poluvremenu držao se Dubrovnik na pet, šest razlike i onda potpuno nestao s terena. Na kraju je primio čak 42 pogotka. Doduše i dali su 29, ali slaba im je to utjeha jer su bodovi ostali u Rijeci.

SKUPINA ‘B‘

Poredak: 1. Nexe 8 bodova / 4 utakmice (132:88), 2. Zamet 6 bodova / 5 utakmica (163:143), 3. Sesvete 6 bodova / 4 utakmice (115:101), 4. Moslavina 6 bodova / 5 utakmica (127:140), 5. Varaždin 1930. 5 bodova / 5 utakmica (136:144), 6. Bjelovar 4 boda / 5 utakmica (135:139), 7. Trogir 3 boda / 5 utakmica (120:132), 8. RKHM Dubrovnik bez boda / 5 utakmica (133:174)

Raspored 6. kola, 16. ili 17. listopada: Varaždin 1930. – Nexe, Trogir – Moslavina, Bjelovar – Zamet, te RKHM Dubrovnik – Sesvete.

25. travanj 2024 04:31