RukometPRVA HRVATSKA LIGA (Ž) |

DRUGA POBJEDA DALMATINKE Ivan Jerković: Opet smo, kao i protiv Bjelovara, u zadnjih 15 minuta utakmice odigrali dobru obranu

20. studenog 2020. - 11:42
Dalmatinka je stigla do druge pobjede, druge u nizu kod kuće. Nakon što je u 7. kolu dobila s 26:24 Bjelovar u svom Domu sportova, sad je s 31:27 slavila protiv Murvice. Prvi bod je osvojila kod kuće protiv 1234 Virovitice u 4. kolu (32:32) nakon čega je u 5. kolu isto uspjela kod Koke (30:30).

- Opet smo, kao i protiv Bjelovara, u zadnjih 15 minuta utakmice odigrali dobru obranu – naglasio je Ivan Jerković, trener Dalmatinke.

Protiv Bjelovara je Dalmatinka devet minuta prije kraja gubila sa četiri razlike (23:19), te napravila 7:1. Zanimljivo, protiv Murvice, u svojoj osmoj utakmici ove sezone, Dalmatinka je prvi put bila u plusu nakon prvog poluvremena (14:13).

- Što se tiče prvog poluvremena, imali smo par promašenih izglednih prilika, ali prvi put smo dobili prvo poluvrijeme. Ponavljam, opet tih zadnjih 15 minuta smo izvukli maksimum s dobrom obranom – dodao je Jerković nakon pobjede protiv Murvice, sastava koji je u Ploče stigao nakon dvije pobjede u nizu, ukupno tri u prvih pet utakmica sezone i samo jednog poraza.

- Nismo imali rješenje za agresivnu 5:1 obranu Dalmatinke – naglasio je Ramiz Džekić, trener Murvice.

Murvica je u 35. minuti vodila sa 17:15, posljednje 17. izjednačenje na utakmici (24:24) bilo je u 49. minuti. Do kraja, u preostalih 11 minuta, 7:3 za Dalmatinku. Lana Jarak i Anđela Marinović su s po 6 pogodaka bile najbolji strijelci pločanskog sastava (Marinović bez promašaja, kao i Marija Radoš, koja je postigla pet pogodaka, Jarak je postigla 6 pogodaka iz osam šuteva).

Anđela Zelić (Dalmatinka) foto: Vojko Bašić/CROPIX

9. KOLO Dalmatinka – Murvica 31:27
DALMATINKA
: Lucija Galov, Nera Cvijanović, Anđela Lovrić, Lana Jarak (6), Renata Vladimir (4), Anđela Sušak, Anđela Zelić (4), Iva Bule (2), Karla Jerković, Marija Radoš (5), Josipa Oršulić (4), Iva Žderić, Anđela Marinović (6), Ena Tolj, Antonija Krilić, Andrijana Vlatka Jelčić (9 obrana).
MURVICA: Nikolina Strukar (3 obrane), Ena Ljubanović, Antonija Butković (2), Maja Pešut, Rea Jelenović (12), Silvija Masnić (6), Kristina Grozdek, Petra Filipović (1), Sara Mandekić (4 obrane), Rafaella Lorbek, Dora Rajković, Matea Pešut, Nika Car (3), Antonija Matijašić (3), Anđela Tomić.
Isključenja: Dalmatinka 4 minute, Murvica 8 minuta.
Sedmerci: Dalmatinka 6/4, Murvica 0.

Ostali rezultati 9. kola: Bjelovar – Sesvete 32:23, 1234 Virovitica – Podravka Vegeta 23:49, Koka – Lokomotiva Zagreb 23:37, Osijek – Split 2010 33:23, Sinj – Dugo Selo 20:35.

Poredak: 1. Podravka Vegeta 12 bodova / 6 utakmica, 2. Lokomotiva Zagreb 12 bodova / 7 utakmica, 3. Osijek 10 bodova / 8 utakmica, 4. Bjelovar 8 bodova / 4 utakmice, 5. Umag 8 bodova / 5 utakmica, 6. Murvica 7 bodova / 6 utakmica, 7. Split 2010. 6 bodova / 6 utakmica, 8. Koka 6 bodova / 8 utakmica, 9. Dalmatinka 6 bodova / 8 utakmica (dvije pobjede, dva neodlučena rezultata i četiri poraza), 10. Dugo Selo '55. 4 boda / 6 utakmica, 11. Sesvete 4 boda / 8 utakmica, 12. Sinj 3 boda / 4 utakmice, 13. Zrinski 3 boda / 6 utakmica, 14. 1234 Virovitica 1 bod / 8 utakmica.

Dalmatinka bi u subotu, 21. studenog, trebala u Sinju odigrati zaostalu utakmicu 3. kola protiv Sinja.
20. travanj 2024 00:01