OstaloMALI NOGOMET

Zmaj pisao povjereniku; nakon 15. kola ista meta, isto odstojanje između vodećeg kvarteta

27. ožujka 2022. - 14:56

SEMAFOR 15. KOLA

Gruda: Pridvorje – Dunave 7:2 (Filip Knežević u 13. i 30., Ivica Obad u 15. i 19., Antun Šmanjak u 26., 27. i 28. minuti / Jurica Ivanković u 7. i 25. minuti), Cavtat – Mećajac 9:1 (Baldo Cicijelj u 2., 6., 18., 18. i 21., Denis Hasanović u 5. i 11., Vlaho Grbešić u 27. i 30. minuti / Mateo Kulaš u 15. minuti), Čilipi – Riva Slano 0:2 (autogol Marko Trtoman u 10., te Dominik Glavinić u 29. minuti), Sokol – Čibača 0:4 (Kristijan Prkut u 11. i 28., Toni Soldić u 15., te Marko Grgurević u 22. minuti), Župa dubrovačka: Plat – Jadran 7:1 (Ante Alerić u 6., 9., 12., 19., 22. i 29., Dominik Žeravica u 18. minuti / Gabrijel Stojić u 14. minuti), Korčula: Lumbarda – Ponta 4:1 (Nedo Mušić u 6., Ivan Tomić u 11., 26. i 28. minuti / Karlo Šabić u 21. minuti), Ploče: Porto Tolero – Zmaj 3:0 (bez igre, Zmaj nije uspio skupiti dovoljan broj igrača za nastup).

POREDAK

1. Porto Tolero 43 boda (91:16), 2. Cavtat 35 bodova (79:39), 3. Lumbarda 34 boda (50:25), 4. Pridvorje 33 boda (68:47), 5. Čilipi 27 bodova (48:29), 6. Riva Slano 26 bodova (48:38), 7. Ponta 21 bod (60:48), 8. Dunave 21 bod (56:56), 9. Čibača 15 bodova (40:46), 10. Plat 13 bodova (31:57), 11. Zmaj (kažnjen oduzimanjem jednog boda) 13 bodova (37:69), 12. Mećajac 11 bodova (25:66), 13. Sokol (kažnjen oduzimanjem jednog boda) 7 bodova (25:60), 14. Jadran 1 bod (17:76).

Malonogometni klub Zmaj iz Molunta uputio je obavijest povjereniku Županijske malonogometne lige Ivu Pavliću uoči utakmice 15. kola u kojem je trebao igrati u Pločama protiv Porto Tolera: ‘Poštovani, nažalost, moramo Vas obavijestit da Malonogometni klub Zmaj nije u mogućnosti doći na utakmicu u Ploče.

Uslijed mnogih nepredvidivih okolnosti nismo u mogućnosti skupiti potreban broj igrača za odigravanje utakmice. Imamo niz ozlijeđenih igrača koji još uvijek nisu zaliječili svoje ozlijede, također nekoliko igrača ima obveze na poslu, dvojica su u izolaciji, a još imamo dva igrača pod suspenzijom od 6 mjeseci. Ispričavamo se domaćinima i cijeloj ligi zbog navedene situacije, poduzeli smo sve da se skupimo u dovoljnom broju, ali jednostavno situacija je takva kakva jest’.

Utakmica se po službenoj dužnosti registrira 3:0 za Porto Tolero temeljem članka 15. Propozicija natjecanja, te se temeljem članka 70. Disciplinskog pravilnika Zmaju oduzima jedan bod.

Tako je Porto Tolero nastavio svoj niz, a kako su prva tri pratitelja bila na terenu uspješna, bodovna prednost pločanskog sastava je ostala ista – velikih osam bodova u odnosu na prvog pratitelja, a to je I dalje Cavtat, koji je ‘uništio’ susjeda – Mećajac sa čak 9:1, devet u odnosu na treću Lumbardu, koja je dobila s 4:1 Pontu, te deset u odnosu na četvrto Pridvorje, koje je nadigralo Dunave sa 7:2...

Prvi topnik Cavtata Baldo Cicijelj je bio odličan protiv Mećajca, nova njegova ‘petarda’ u jednoj utakmici ove sezone, te se približio Duji Medaku, prvom topniku, koji, nažalost, nije imao priliku povećati svoj učinak zbog nedolaska Zmaja, kao ni drugi strijelac pločanskog sastava, a treći topnik lige Matko Krilić.

Ipak, nije Cicijelj topnik kola, već Ante Aerlić iz Plata, koji je postigao šest od sedam pogodaka svoje momčadi u pobjedi protiv fenjeraša JadranaAntonio Lang iz Ponte je i dalje rekorder sa sedam pogodaka u jednoj utakmici, i to u 11:1 pobjedi protiv Plata Ante Aerlića.

Borba za prvog topnika liga: Duje Medak (Porto Tolero) – Baldo Cicijelj (Cavtat) 33:31. Dalje, lista strijelaca: Matko Krilić (Porto Tolero) treći sa 17 pogodaka, Jurica Ivanković (Dunave) je postigao 16, Nikša Dragić (Pridvorje) 15, Antonio Lang (Ponta), Paulo Vukić i Antun Šmanjak (Pridvorje) po 14, Nedo Mušić (Lumbarda) i Denis Hasanović (Cavtat) po 13...