OstaloMALI NOGOMET

Sokol nije više bez pobjede, i nije više zadnji, slavio kvartet vodećih, lider i dalje jedini bez poraza, i dalje ima najboljeg strijelca...

20. veljače 2022. - 08:26
SEMAFOR 10. KOLA

Korčula: Lumbarda – Čibača 4:0 (Mladen Salečić u 6., Nedo Mušić u 7. i 22., te Arijan Pandurica u 27. minuti), Ploče: Porto Tolero – Plat 7:1 (Duje Medak u 1., 6. i 25., Marin Babić u 13., Matko Krilić u 15., Josip Stjepanović u 18. i Petar Burmaz u 24. minuti / Domagoj Žeravica u 16. minuti), Gruda: Zmaj – Cavtat 4:6 (Antonio Bratičević u 9., Marko Radin u 15. i 29., te Marino Zalokar u 16. minuti / Baldo Cicijelj u 13., 18., 30. i 30., Vlaho Grbešić u 19. i Petar Vuličević u 22. minuti), Mećajac – Sokol 0:3 (Toni Bilić u 10., Paulo Opušić u 13. i Antonio Machiedo u 25. minuti), Jadran Ljuta – Pridvorje 0:3 (Ivica Obad u 14., Paulo Vukić u 25. i 29. minuti), Riva Slano – Dunave 4:7 (Petar Lončar u 17., Joško Vulićević u 23. i 27., te Tomislav Storelli u 26. minuti / Franjo Matej Urlović u 9., Mateo Miladin u 13., 13., 23. i 24., te Jurica Ivanković u 20. i 29. minuti), Ponta – Čilipi 2:2 (Ivo Mostahinić u 8. i Niko Butijer u 29. minuti / Marko Trtoman u 9. i Niko Drobac u 16. minuti).

Sokol nije više bez pobjede, dobio je derbi začelja protiv Mećajca, a kako Jadran Ljuta nije uspio iznenaditi Pridvorje, sastav iz Dubravke nije više posljednji. Sad je Jadran zadnji, i jedini bez pobjede nakon 10. kola.

Jedini bez poraza nakon 10. kola je Porto Tolero. Uz ime pločanskog sastava stoji – ostvario je najviše pobjeda – devet, postigao najviše pogodaka – 66, primio najmanje pogodaka – 10. Stoji kako ima najboljeg strijelca lige – Duje Medak je s tri pogotka u 7:1 pobjedi protiv Plata stigao do učinka od 26 pogodaka. Riva Slano je jedina uspjela izbjeći poraz protiv Porto Tolera (2:2). Hoće li se još netko radovati tome ove sezone?

Lumbarda je i dalje prvi pratitelj Porto Tolera. Lumbarda i dalje ima četiri boda manje od Porto Tolera. Lumbarda je u 10. kolu ostvarila osmu pobjedu. S četiri pogotka u mreži, a ne primivši ni jedan, dobila je u Korčuli Čibaču, te nije dozvolila Cavtatu i Pridvorju, koji su također bili uspješni u 10. kolu, ostvarili su pobjede, da napreduju na tablici.

Zanimljivo, Cavtat i Pridvorje imaju nakon deset odigranih utakmica isti broj pobjeda – sedam, isti broj remija – dva, naravno, isti broj poraza – 1 i bodova – 23, ali i isti broj postignutih pogodaka – 47. Cavtat je ispred jer je primio 27 pogodaka, jedan manje od Pridvorja.

Cavtat je protiv Zmaja gubio s 1:0 i 3:1. S tri pogotka u nizu preokrenuo je rezultat te poveo s 4:3. U predzadnjoj minuti Zmaj je izjednačio, a Cavtat u zadnjoj minuti s dva pogotka Balda Cicijelja, njegovim trećim i četvrtim, stigao do pobjede i sva tri boda. Čilipi su u 10. kolu osvojili bod, bez pobjednika protiv Ponte, koja je vodila s 1:0, a u predzadnjoj minuti izjednačila na 2:2. Riva Slano je ostala praznih ruku protiv Dunava. Sad su Riva Slano i Dunave bodovno poravnati. Njihov ogled je bio najbogatiji pogocima – 11. Dunave su dobile prvo poluvrijeme 3:0, vodile u nastavku s 4:1 i sa 6:2, Riva Slano je s dva pogotka stigla nepune tri minute prije kraja do dva pogotka zaostatka. U predzadnjoj minuti su Dunave preko Jurice Ivankovića potvrdile (šestu ovosezonsku) pobjedu.

Najviše remija ima Riva Slano – 3, najviše poraza Jadran Ljuta – 9, Jadran Ljuta je i momčad koja je postigla najmanje pogodaka – 8, ali nije primila najviše, već Mećajac čija se mreža zatresla 47 puta. Osam prvoplasiranih sastava ima pozitivnu pogodak razliku, preostalih šest negativnu. Najbolju pogodak razliku ima Porto Tolero – plus 56, a najgoru Mećajac i Jadran Ljuta – minus 33.

Prvi pratitelj prvog strijelca lige sad je Baldo Cicijelj, koji je bio najučinkovitiji igrač kola. Sa četiri nova pogotka sad je na učinku od 15 pogodaka, 14 je postigao Antonio Lang (Ponta), po 13 Nikša Dragić i Paulo Vukić (obojica Pridvorje), zatim po 11 pogodaka Matko Krilić (Porto Tolero), Jurica Ivanković (Dunave) i Nedo Mušić (Lumbarda)...

POREDAK

1. Porto Tolero 28 bodova (66:10), 2. Lumbarda 24 boda (37:15), 3. Cavtat 23 boda (47:27), 4. Pridvorje 23 boda (47:28), 5. Čilipi 20 bodova (34:18), 6. Riva Slano 18 bodova (35:28), 7. Dunave 18 bodova (36:35), 8. Ponta 14 bodova (42:34), 9. Zmaj 10 bodova (26:45), 10. Plat 9 bodova (18:43), 11. Čibača 6 bodova (27:36), 12. Mećajac 4 boda (14:47), 13. Sokol nakon što je kažnjen oduzimanjem jednog boda ima 3 boda (14:46), 14. Jadran Ljuta 1 bod (8:41).

IDUĆE KOLO

Raspored 11. kola, subota, 26. veljače, Gruda: Plat – Mećajac, Čibača – Porto Tolero, Pridvorje – Lumbarda, Dunave – Jadran Ljuta, Čilipi – Riva Slano, Cavtat – Ponta, Sokol – Zmaj.

01. lipanj 2024 01:56