OstaloHRVATSKI MALONOGOMETNI KUP

Šibenik 1983. ovaj put nije uspio, te je sad jasno kako su u polufinalu sve prvoligaši. Tko će protiv koga igrati za finale?

1. ožujka 2024. - 19:41

I treći ogled prvoligaš - drugoligaš pripao je klubu iz većeg ranga. Dakle, bez iznenđenja ove godine. Prošle je Šibenik 1983. napravio čudo usred Zagreba. Ne samo što je u četvrtfinalu izbacio domaćina, Futsal Dinamo, već je nakon toga u polufinalu bio bolji od branitelja naslova, Novo vrijeme. Nije uspio i u finalu protiv Stanoinvest Futsal Pule...

Sad je Šibenik 1983. zaustavljen na prvom koraku. Olmissum je u Dubrovniku bio bolji, dosta bolji. Omišani su poveli s 3:0, potom u zadnjoj minuti prvog poluvremena pogodak šibenskog sastava, koji nije uspio i u nastavku tresti mrežu pobjednika kupa iz 2022. godine, koji je postigao nova dva pogotka, ukupno 5:1, te se pridružio Stanoinvest Futsal Puli i Futsal Dinamu u polufinalu. Puležani su u prvom četvrtfinalu s 8:2 dobili drugoligaša Broda 035, a zagrebački ‘Plavi‘ s 8:0 Novi Marof.

Josip Ćoran je u 20. minuti bio strijelac za Šibenik 1983., dok su za Olmissum, pogađali Antonio Sekulić u 5., Josip Juretić u 7. i 26., Jeremy Bukovec u 12. i Richard Manuel Rejala Mendoza u 35. minuti.