OstaloSJAJNO FINALE U DUBROVNIKU

Sad se zna tko će Gospino polje pamtiti po svom drugom trijumfu u hrvatskom malonogometnom kupu!

4. ožujka 2024. - 21:29
David Mataja, kapetan Stanoinvest Futsal Pula i Ile Topuzović, član Izvršnog odbora Hrvatskog nogometnog saveza i predsjednik Komisije za mali nogometTonci Plazibat/Cropix

FINAL 8 DUBROVNIK 2024.

Petak, 1. ožujka, četvrtfinala: Brod 035 – Stanoinvest Futsal Pula 2:8, Futsal Dinamo – Novi Marof 8:0, Šibenik 1983. – Olmissum 1:5, Square – Novo vrijeme 4:0

Subota, 2. ožujka, polufinala: Stanoinvest Futsal Pula - Futsal Dinamo 1:1/penali 4:3, Olmissum - Square 2:2/penali 3:4

VELIKO FINALE

Olmissum – Stanoinvest Futsal Pula 2:2/penali 5:6

DUBROVNIK Sportska dvorana u Gospinom polju. Gledatelja 350. Suci: Vedran Babić (Split) i Mislav Džeko (Zagreb), treći sudac: Mario Lulić (Gospić). Delegat: Luka Klaić (Popovići). Kontrolor suđenja: Saša Tomić (Zagreb).

Strijelci: 1:0 Duje Kustura (33), 1:1 Felipe Echavarria Echeverry (36), 1:2 Arthur Yann Tchaptchet Tchato (50), 2:2 Ilro Olavi Vanha (50).

Penali, prva serija: 1:0 Antonio Juretić, 1:1 Niko Vukmir, druga serija: 2:1 Antonio Sekulić, 2:2 Manuel Jesus Blazquez Pacheco, treća serija: 3:2 Duje Kustura, 3:3 Franco Augustin Grillo, četvrta serija: 4:3 Bruno Žilić, 4:4 Arthur Yann Tchaptchet Tchato, peta serija: 5:4 Josip Kolobarić, 5:5 Manolo Bilić, prva dodatna, šesta serija: 5:5 Jakov Hrstić (promašaj), 5:6 Daniel Moravac.

OLMISSUM: Vinko Rozga, Duje Kustura, Josip Jurlina, Ilro Olavi Vanha, Antonio Sekulić – Duje Zemunik, Nikola Čizmić, Jakov Hrstić, Jeremy Bukovec, Bruno Žilić, Antonio Juretić, Josip Juretić, Josip Kolobarić, Richard Manuel Rejala Mendoza. Trener: Frane Despotović.

STANOINVEST FUTSAL PULA: Florijan Cindrić, Dean Moravac, Manuel Jesus Blazquez Pacheco, David Mataja, Niko Vukmir – Domagoj Šteko, Daniel Moravac, Denis Hrgota, Arthur Yann Tchaptchet Tchato, Felipe Echavarria Echeverry, Joaquin Herrero Castro, Stefano Galešić, Manolo Bilić, Franco Agustin Grillo. Trener: Alvaro Martinez Castillo.

Stanoinvest Futsal Pula - Olmissum Omiš

Tonci Plazibat/Cropix

Frane Despotović je bio trener Squarea, domaćina turnira, vodio je Stanoinvest Futsal Pulu, a sad je trener Olmissuma. Kad je prva finale izborila momčad iz Pule, a on s ‘Gusarima’ igrao potom protiv Squarea za finale, znao je, šaleći se reći kako ne može izgubiti.

Prve je zaustavio u polufinalu, druge nije uspio u finalu. Oba puta su odlučivali penali. Omišani nisu uspjeli nakon tri sezone podići po drugi put u povijesti pokal kupa. Uspjela je to Stanoinvest Futsal Pula, koja se može pohvaliti kako je uspjela što je do sad u povijesti ovog natjecanja uspjelo samo Splitu, Uspinjači Gimka i Nacionalu – obranila je naslov.

Gospino polje nije bilo puno na finalu, tek tristotinjak gledatelja, bilo bi da Nikola Čizmić, vratar Olmissuma, nije u polufinalu obranio penale Haronu Džankoviću i Marku Kuraji. Dubrovčani su gorjeli od želje osvojiti naslov u svom domu. Uspjelo im je to 1998. godine kad su prvi put bili domaćini, 2014. su bili finalisti, a ovaj, treći put kako se o pobjedniku odlučivalo u njihovom domu, ostali su na korak do finala. Split im je bio suparnik u oba finala.

- Dojam je, tko prvi postigne pogodak kako će dobiti finale - nakon prvog poluvremena bez pogodaka rekao je na prvu hrvatski izbornik Marinko Mavrović.

- Očekivali smo izjednačenu utakmicu. Takva su bila oba polufinala. Takva je cijela ova sezona. Pogledajte prvenstvenu tablicu dva kola prije kraja ligaškog dijela, a prije doigravanja. Na vrhu pet klubova u četiri boda razlike – još je dodao Mavrović.

- Finale je, nema ljepote – uhvatili smo riječi Despotovića u poluvremenu utakmice.

Sastav iz Pule je bolje otvorio nastavak. Prvih pet minuta – tri velike prilike. Sredinom drugog poluvremena opasniji je bio Olmissum, i dočekao kontru – Antonio Sekulić je gurnuo do Duje Kusture, a kapetan zakucao loptu u mrežu branitelja naslova točno sedam i pol minuta prije kraja. Nakon pogotka bilo je super zanimljivo pred oba gola. Stanoinvest Futsal Pula je izjednačila kad je do kraja ostalo 4 minute i 43 sekunde. Nesporazum vratara Vinka Rozge i Bruna Žilića iskoristio je Felipe Echavarria Echeverry, koji je ugurao loptu koja je išla prema praznom golu. Žilić je nepune tri minute prije kraja napravio slalom, ali nije uspio iskontrolirati loptu kad je okrenuo i Florijana Cindrića, vratara pulskog sastava. Kakva greška obrane Olmissuma na kraju, šest sekundi do kraja, ali David Mataja nije uspio. Izgubili li Pula, čupat će kosu.

Potom produžetci, dva puta po pet minuta. Kakva drama na kraju. Pula pogađa za vodstvo 17 sekundi prije kraja. Olmissum kreće bez vratara i uspjeva izjednačiti osam sekundi prije kraja. Penali! Prvih deset izvođača je pogodilo. Jakov Hrstić u prvoj dodatnoj seriji nije. Daniel Moravac je tad krenuo prema lopti. Pogodi li, gotovo je. Stanoinvest Futsal Pula je pobjednik. Pogodio je!

Tuga Olmissuma, Pula je pjevala: Večeras je naša fešta!

Ile Topuzović je u ime HNS-a uručio pobjednički pokal kapetanu pulskog sastava Davidu Mataji.