OstaloSUPER DERBI HEP HRVATSKE LIGE STOLNOTENISAČA

Pljesak Banu, ali bodovi su nakon tri i pol sata igre ostali u Gospinom polju, prvak odbio napad prvog pratitelja, te ostvario 30. pobjedu za redom!

20. studenog 2021. - 21:05

Tri sata i 35 minuta je trajao derbi HEP Hrvatske Super lige stolnotenisača u maloj dvorani u Gospinom polju. Lider, neporaženi Libertas Marinkolor protiv prvog pratitelja, GSTK Zagreb, sastava sa samo jednim porazom.

Na kraju Libertas Marinkolor je i dalje neporažen. Prvi pratitelj sad zaostaje dvije pobjede. Ivor Ban u redovima GSTK Zagreb zaslužio je veliki pljesak. Prije neki dan je razveselio sve, pa i 'Piture' uspjehom na prvenstvu Europe za mlađe seniore, igrače do dvadeset i jedne godine, koje se održalo u belgijskom gradu Spa. Vratio se sa srebrom oko vrata. Uspjeh je izborio u paru igrajući s Mađarom Csabom Andrasom.

U finalu EP-a Ban i Andras su poraženi s 3:2 od para domaćina, koji je zadnji, peti odlučujući set dobio s 12:10. Ban je u pojedinačnoj konkurenciji potvrdio kako je jedan od najboljih mladih igrača Europe. Zaustavljen je tek u četvrtfinalu mlađe seniorskog prvenstva, a njemu je tek 18 godina!

Ivor Ban (GSTK Zagreb)
Tonči Vlašić
Trebalo je ovako, a ne ovako kako sam ja - ljuti se Miho Simović nakon što je ispustio 2:0 u setovima protiv Ivora Bana

Ban je u Gospinom polju dobio u derbiju prvo Filipa Čipina s 3:1, a zatim i Miha Simovića s 3:2 i to nakon što je Konavljanin vodio s 2:0 u setovima. Ban je preokrenuo, treći set dobio s 11:2, a u četvrtom, te u petom odlučujućem setu bio bolji s 11:9. Simović je protiv Domagoja Maglića donio vodstvo 'Piturima' 1:0 (Maglić je vodio s 2:1 u setovima, Simović je slavio s 3:2).

Tomislav Japec (Libertas Marinkolor)
Poen za Lovra Zovka protiv Tomislava Japeca - slave na klupi gostiju Ivor Ban i Domagoj Maglić

Tomislav Japec je svladao Lovra Zovka sa čistih 3:0, donio 'Piturima' vodstvo u derbiju 2:1. Ban je pobjedom protiv Čipina poravnao na 1:1, a nakon što je pobjedom protiv Simovića izjednačio na 2:2 o pobjedniku derbija odlučivao je peti, posljednji dvoboj. Igrali su Čipin i Maglić. Tu nije bilo dileme. Čipin je bio bolji s 3:0, te je Libertas Marinkolor stigao do svoje 30. prvenstvene pobjede u nizu, a može se pohvaliti kako ne zna za poraz 644 dana!

Domagoj Maglić (GSTK Zagreb)

Miho Simović (Libertas Marinkolor)

PRAVI DERBI

DUBROVNIK Libertas Marinkolor - GSTK Zagreb 3:2

Miho Simović – Domagoj Maglića 3:2 (13:11, 9:11, 8:11, 11:9, 11:8), Filip Čipin - Ivor Ban 1:3 (11:13, 11:9, 7:11, 6:11), Tomislav Japec - Lovro Zovko 3:0 (13:11, 11:9, 11:6), Miho Simović – Ivor Ban 2:3 (11:9, 12:10, 2:11, 9:11, 9:11), Filip Čipin – Domagoj Maglić 3:0 (11:8, 11:3, 11:7).

Poredak: 1. Libertas Marinkolor 7/0, 2. GSTK Zagreb 5/2, 3. Zagreb 4/0, 4. Vodovod Osijek 4/3, itd....

Libertas Marinkolor idući nastup ima u nedjelju, 21. studenog, kad će u Gospinom polju od 11 sati igrati protiv Pule, koja ima polovičan učinak, 3/3.