OstaloPLIVANJE

Ekipa Nikole Bogdanovića se vraća u Gruž sa šest medalja: Lukša Pavić osvojio još jedan naslov državnog kadetskog prvaka!

18. veljače 2024. - 17:46

Lukša Pavić je osvojio i treći pojedinačni naslov prvaka Hrvatske. Nakon što je bio najbrži u prvom od tri dijela kadetskog prvenstva u zadarskom Višnjiku na 400 slobodno, zatim u drugom dijelu na 100 slobodno, sad je u trećem posljednjem dijelu bio prvi i na 50 slobodno. Uspio je to s vremenom 25.71.

U trećem dijelu prvenstva vrijedi istaknuti peto mjesto Nika Frankovića na 100 prsno (1:14.75), šesto Petre Smokvine na 50 slobodno (28.36), te peto štafeta 4 puta 100 mješovito (4:38.64) u kojoj su uz Pavića plivali Teo Đurić, Niko Franković i Tino Pecotić.

Lukša Pavić (Plivački klub Jug)

Tonči Vlašić/

Plivački klub Jug je tako osvojio ukupno šest medalja od čega četiri zlatne, jedno srebro i jednu broncu. Pavić je sudjelovao u svim uspjesima. Zlatni još sa štafetom 4 puta 50 slobodno u kojoj su još nastupili Tino Pecotić, Niko Franković i Teo Đurić,zatim bio je doprvak na 200 metara mješovito, a brončani sa štafetom 4 puta 100 slobodno u kojoj su još nastupili Ivana Puljić, Niko Franković i Petra Smokvina.

Jugaši su nastupili pod vodstvom trenera Nikole Bogdanovića.

27. travanj 2024 08:25