OstaloMALI NOGOMET

Petarda Ivana Tomića, te je Lumbarda otišla kući pjevajući; Baldo Cicijelj uspio ono što njegov Cavtat (još) nije, ‘uhvatio‘ je vodećeg, Jadranu derbi začelja

5. travnja 2022. - 00:22

41 POGODAK U ŠEST UTAKMICA 16. KOLA

Subota, 2. travnja, Gruda: Riva Slano – Dunave 3:2 (Dominik Glavinić u 3. i 20., te Tomislav Storelli u 18. minuti / Mateo Miladin u 2. i Matej Franjo Urlović u 21. minuti), Zmaj – Lumbarda 6:8 (Antonio Bratičević u 1., Marko Radin u 2. i 29., Andro Car u 6. i 25., te Pero Saulan u 25. minuti / Ivan Tomić u 5., 7., 15., 22. i 29., Nedo Mušić u 18. i 24., te Mario Milina u 30. minuti), Jadran Ljuta – Sokol 2:1 (Matej Sračić u 15. i Josip Trković u 14. minuti / Paulo Opušić u 25. minuti), Ponta – Pridvorje 2:4 (Ivo Mostahinić u 19. i Marko Đurković u 25. minuti / Ivica Obad u 8., Paulo Vukić u 25. i 30., te Antun Šmanjak u 30. minuti), Mećajac – Čilipi 0:3 (bb), ponedjeljak, 4. travnja, Župa dubrovačka: Plat – Porto Tolero 2:4 (Josip Duper u 15. i Domeniko Hajdić u 27. minuti / Matko Krilić u 8. i 13., Josip Stjepanović u 11. i autogol Ivo Katić u 19. minuti), Čibača – Cavtat 2:5 (Luka Curić u 26. i 30. minuti / Baldo Cicijelj u 10. i 25., Petar Vuličević u 14., te Denis Hasanović u 27. i 30. minuti).

POREDAK

1. Porto Tolero 46 bodova (95:18), 2. Cavtat 38 bodova (84:41), 3. Lumbarda 37 bodova (58:31), 4. Pridvorje 36 bodova (72:49), 5. Riva Slano 29 bodova (51:40), 6. Čilipi 27 bodova (48:29), 7. Ponta 21 bod (62:52), 8. Dunave 21 bod (58:59), 9. Čibača 15 bodova (42:51), 10. Zmaj 14 bodova (43:77), 11. Plat 13 bodova (33:61), 12. Mećajac 10 bodova (25:66), 13. Sokol 7 bodova (23:62), 14. Jadran Ljuta 4 boda (19:77).

Svih šest vodećih je bilo uspješno u 16. kolu, koje je počelo u subotu na Grudi, a zaključeno dva dana poslije u Župi dubrovačkoj, u dvorani na Mljekari susretima u kojima je vodeći dvojac slavio protiv domaćih sastava. Lider Porto Tolero je dobio Plat, a drugoplasirani Cavtat bio bolji od Čibače.

Treća Lumbarda je bila najraspoloženija u napadu u ovom kolu, na Grudi je postigla osam pogodaka protiv Zmaja, njezin Ivan Tomić je ponio laskavi naslov prvi topnik kola s pet pogodaka (ukupno 15 ove sezone), ali sastav s Korčule nije ostvario najuvjerljiviju pobjedu kola jer je suparnik ostvario drugi napadački učinak kola postigavši šest pogodaka.

Uglavnom, Porto Tolero je i dalje jedina momčad bez poraza, a Jadran više nije jedina momčad bez pobjede. Momčad iz Ljute je dobila derbi začelja, s 2:1 bila uspješnija od predzadnjeg Sokola. Dunave i Čibača su i dalje dva sastava koja ove sezone nisu odigrala niti jednom bez pobjednika.

Porto Tolero je blizu troznamenkastog napadačkog učinka. Na učinku je od 95 pogodaka. Cavtat je i tu drugi (84 pogotka). Duje Medak (Porto Tolero) nije više sam na vrhu liste strijelaca. Medak nije pogađao protiv Plata, jest dva puta drugi strijelac Porto Tolera i treći topnik lige Matko Krilić, koji je sad na učinku od 19 pogodaka. Baldo Cicijelj je s nova dva pogotka, koliko ih je ugradio u novu pobjedu Cavtata, izjednačio se s Medakom. Njih dvojica po 33 pogotka!

Porto Tolero I dalje ima osam bodova više od Cavtata, koji ima bod više od treće Lumbarde, te dva boda više od četvrtog Pridvorja…

Kad već nije borba za prvo mjesto neizvjesna, jest za prvog topnika lige, te za to tko će osvojiti srebro, a tko broncu. Naravno, bit će zanimljivo vidjeti može li Porto Tolero bez poraza osvojiti prvo mjesto, može li Jadran izbjeći do kraja posljednje mjesto, tko će biti najbolja momčad u ligi iz Konavala, tko je najbolji u Župi dubrovačkoj, Čibača ili Plat…

Mećajac je zbog neodigravanja utakmice protiv Čilipa, nije imao dovoljan broj igrača za nastup, kažnjen gubitkom utakmice 3:0, te oduzimanjem jednog boda.

IDUĆE, 17. KOLO

Subota, 9. travnja, Korčula: Lumbarda – Plat, Ploče: Porto Tolero – Jadran, Gruda: Cavtat – Sokol, Riva Slano – Ponta, Čilipi – Čibača, Pridvorje – Zmaj, Dunave – Mećajac.

01. lipanj 2024 03:32