OstaloMALI NOGOMET

Matko Krilić i Duje Medak po dva puta tresli mrežu Lumbarde, te je Porto Tolero ukrcao na trajekt sva tri boda

6. veljače 2022. - 10:41
SEMAFOR 8. KOLO

Korčula: Lumbarda – Porto Tolero 1:4 (Ivan Tomić u 30. minuti / Matko Krilić u 11. i 26., te Duje Medak u 22. i 29. minuti), Gruda: Riva – Čibača 4:3 (Josip Nebergoj 1., Tomislav Storelli 2., Dominik Glavinić 11. i Ivan Gavrilica u 30. minuti / Josip Vidić u 17., Marin Kuna u 24. i Toni Soldić u 27. minuti), Sokol – Čilipi (Sokol nije došao na odigravanje utakmice), Mećajac – Cavtat 2:9 (Petar Barišić u 15. i Maroje Čupić u 18. minuti / Denis Hasanović u 3. i 21., Almir Sarić u 7. i 26., Baldo Cicijelj u 10., 25. i 28., Petar Vuličević u 19. i Davorin Krešić u 22. minuti), Ponta – Pridvorje 2:4 (Antonio Lang u 2. i 30. minuti / Nikola Milković autogol u 2., Nino Mihočević u 7., Ivan Pulić u 12. i Nikša Dragić u 25. miniuti), Jadran Ljuta – Plat 0:2 (Ante Alerić u 14. i Domagoj Žeravica u 28. minuti), Zmaj – Dunave 4:6 (Domagoj Metković u 4., Ivica Bratičević u 15., Pero Saulan u 29 i Marino Zalokar u 29. minuti / Stijepo Čupić u 8., Jurica Ivanković u 9., Mateo Miladin u 12., 21. i 23., te Daldo Valjalo u 30. minuti).

POREDAK

1. Porto Tolero 22 boda (48:8), 2. Pridvorje 19 bodova (42:26), 3. Lumbarda 18 bodova (28:12), 4. Cavtat 17 bodova (36:20), 5. Riva Slano 17 bodova (29:19), 6. Dunave 15 bodova (27:24), 7. Čilipi (utakmica manje) 13 bodova (25:16), 8. Ponta 10 bodova (33:28), 9. Zmaj 10 bodova (22:35), 10. Plat 9 bodova (14:31), 11. Mećajac 4 boda (13:33), 12. Čibača 3 boda (21:32), 13. Jadran Ljuta 1 bod (8:32), 14. Sokol (utakmica manje) 1 bod.

Nije uspjela Lumbarda iznenaditi, Porto Tolero je opravdao ulogu favorita, te odnio pobjedu s kojom je ne samo sačuvao vrh, već je za dva boda povećao svoju prednost. Porto Tolero je i dalje jedina neporažena momčad – sedam pobjeda i jedan neodlučan rezultat. Lumbarda je upisala drugi poraz, ima šest pobjeda, a izgubila je drugo mjesto. Sad je prvi pratitelj lidera Pridvorje, koje ima tri boda manje. Lumbarda je treća s četiri boda zaostatka.

Stigli su Pločani na otok sa sedmoricom, Mateo Vlatković, Marin Babić, Ivo Kežić, Saša Burđelez, Duje Medak, Matko Krilić i Josip Stjepanović su dobili prvo poluvrijeme pod korčulanskim balonom prvim pogotkom Krilića. U završnici utakmice, osam minuta prije kraja, poduplali su prednost prvim pogotkom najboljeg strijelca lige, Duje Medaka. Potom repriza, Krilić pa Medak za 4:0. Lumbarda je uspjela u posljednjoj minuti postići počasni pogodak.

Najneizvjesnije je bilo u ogledu Rive Slano i Čibače. Riva Slano je već u 2. minuti vodila s 2:0, potom s 3:0 dobila prvo poluvrijeme. Čibača je tri minute prije kraja izjednačila da bi Ivan Gavrilica u posljednjoj minuti pogodio za 4:3 pobjedu Rive Slano, petu ovosezonsku pobjedu.

Utakmica Jadran Ljuta – Plat pamtit će se po devet žutih kartona, četiri Jadranu, a jedan više Platu. Toliko je pokazano ukupno na svim drugim odigranim utakmicama kola. Nije bilo isključenja.

Najviše pogodaka bilo je u ogledu Mećajca i Cavtata – 11, jedan manje kad su igrali Zmaj i Dunave, ukupno 41 u šest odigranih utakmica – 6,8 po utakmici. Prošlo kolo točno 50 u sedam utakmica – 7,1 po utakmici. Utakmica Sokol – Čilipi nije odigrana jer se sastav iz Dubravke nije pojavio na utakmici.

Duje Medak sad vodi na listi strijelaca s 20 pogodaka, šest više od prvog pratitelja, Antonia Langa (Ponta), sedam više od Nikše Dragića (Pridvorje), četvrti je s 11 pogodaka Paulo Vukić (Pridvorje), peti je Baldo Cicijelj (Cavat) s 9 pogodaka...

IDUĆE 9. KOLO

Subota, 12. siječnja, Ploče: Porto Tolero – Mećajac, Čibača: Čibača – Jadran Ljuta, Gruda: Plat – Lumbarda, Pridvorje – Riva Slano, Dunave – Ponta, Čilipi – Zmaj, Cavtat – Sokol.

31. svibanj 2024 21:24