OstaloMALI NOGOMET

Mateo Miladin nadmašio sebe i izjednačio rekord, Ante Daničić zaustavio najduži pobjednički niz lige i produžio nadu Lumbardi…

21. ožujka 2023. - 20:12
Ante Daničić se od dresa Squarea oprostio u ljeto 2020. godine. Polufinalna utakmica doigravanja za prvaka protiv Novo vrijeme Apfel u Makarskoj, poraz 5:2, bila je njegova posljednja utakmica u karijeri u ‘crveno plavom‘ dresu. Potom Italija, sad s 36 godina Cavtat.Tonči Vlašić/

19. KOLO

Gruda: Jadran Ljuta – Dunave 2:8 (Matija Benčak u 9. i Maroje Pišta u 17. minuti/Franjo Matej Urlović u 3., Mateo Miladin u 13., 19., 20., 23., 25. i 29., te Niko Šapro u 17. minuti), Čilipi – Plat 3:4 (Toni Miljanović u 11. i 20., te Pero Opušić u 16. minuti/Ante Alerić u 16., 25. i 30., te autogol Stijepo Korić u 18. minuti), Cavtat – Pridvorje 4:3 (Almir Sarić 13., Denis Hasanović u 17., Ante Daničić u 24. i 26. minuti/Baldo Cicijelj u 3., 18. i 21. minuti), Lumbarda – Ponta 2:0 (Mario Milina u 23. i Frano Didović u 30. minuti), slobodni su bili Riva i Čibača.

Poredak: 1. Pridvorje 43 boda/17 utakmica (77:37), 2. Lumbarda 35 bodova/16 utakmica (70:50), 3. Čibača 29 bodova/16 utakmica (60:52), 4. Ponta 28 bodova/17 utakmica (52:46), 5. Čilipi 27 bodova/17 utakmica (62:45), 6. Cavtat 23 boda/17 utakmica (55:56), 7. Plat 21 bod/16 utakmica (47:41), 8. Dunave 21 bod/17 utakmica (47:51), 9. Riva 21 bod/17 bodova (49:60), 10. Jadran Ljuta 1 bod/16 utakmica (34:95). Zmaj Molunat je odustao od natjecanja.

Zna se tko je u malom nogometu Ante Daničić, bivši je reprezentativac i dugogodišnji igrač Squarea. Bio je i u Italiji, i to je tamo otišao nakon što je doma rekao: ‘Dosta je bilo!‘. Kratko je trajala ta njegova mirovina, i neka je kad se zna da nije u Seriji A bio prolaznik. Naprotiv, ne zaboravlja se kako je s tri pogotka srušio prvaka Pescaru u njenom domu na startu sezone 2020./21., kako je bio kapetan momčadi Mantove, poslije igrao za Sandro Abate, također talijanskog prvoligaša…

Krajem prošle godine Danac, kako ga od milja zovu, proslavio je 36. rođendan. Igra veteranski nogomet u dresu HNK Dubrovnik, ali ne može i dalje bez malog nogometa, te je zaigrao za Cavtat. Registrirao se krajem siječnja. Debi imao prošli mjesec. Sad je ‘zakuhao‘ završnicu Županijske lige. Dobro, nije sam, već skupa sa suigračima, ali on je zabio dva pogotka u završnici utakmice 19. kola za preokret i pobjedu protiv lidera, Pridvorja, s 4:3.

Baldo Cicijelj je sezonu počeo u dresu Cavtata, pred kraj prvog dijela je promijenio dres. Otišao u Pridvorje. Sad je protiv svog bivšeg kluba postigao sva tri pogotka, potpisao vodstvo 3:2. I da nije bilo Daničića, nakon te utakmice bi slavio, te otvarao šampanjac jer bi njegova momčad osigurala matematički prvo mjesto. Ali, nije. Cavtat je prekinuo niz Pridvorja od jedanaest pobjeda. Inače, Daničić je bio dvostruki strijelac za Cavtat i u 18. kolu, 4:1 uspjehu protiv Dunava.

Uglavnom, Lumbarda koja je u 19. kolu dobila Pontu s 2:0 i dočekala taj ‘poklon‘ od Cavtata, sad zaostaje za Pridvorjem 8 bodova. Još su tri kola do kraja. U igri je 9 bodova s tim što je Pridvorje slobodno u zadnjem kolu. Drugu meč loptu lider ima u petak, 24. ožujka, kad se igra 20. kolo. U 19 sati Dunave – Lumbarda, a nakon toga Jadran Ljuta – Pridvorje od 20 sati. Ako Lumbarda dobije Dunave, evo je na pet bodova zaostatka. Naravno, malo tko očekuje čudo od Jadrana iz Ljute, koji je i dalje bez pobjede, ali ako se ipak dogodi mirakul, a onda je ‘kazin‘ predzadnje, 21. kolo na Korčuli kad je Pridvorje gost Lumbarde. Pridvorju je to zadnja utakmica jer je slobodan u zadnjem kolu u kojem Lumbarda igra protiv Dunava.

20. KOLO

Petak, 24. ožujka, Gruda, 17 sati: Plat – Cavtat, 18 sati: Riva – Čibača, 19 sati: Dunave – Lumbarda, 20 sati: Pridvorje – Jadran Ljuta, slobodni su Ponta i Čilipi.

Raspored do kraja, 21. kolo, subota, 1. travnja, Korčula: Lumbarda – Pridvorje, Gruda: Cavtat – Čilipi, Čibača – Ponta, Jadran Ljuta – Plat, slobodni su Riva i Dunave, 22. kolo, subota, 15. travnja, Gruda: Plat – Lumbarda, Dunave – Čibača, Ponta – Riva, Čilipi – Jadran Ljuta, slobodni su Pridvorje i Cavtat.

Mateoooooo!

Mateo Miladin, igrač Dunava, posebna je priča 19. kola. Postigao je šest pogodaka u 8:2 pobjedi protiv Jadrana iz Ljute. U 1. kolu sezone pet puta je tresao mrežu Rive u 9:2 uspjehu. Njegov rekord u dresu Cavtata oborio je Baldo Cicijelj postigavši šest pogodaka u 3. kolu u 7:3 pobjedi protiv Zmaja. Sad je Miladin nadmašio sebe, te izjednačio rekord. Ukupno je ove sezone postigao 21 pogodak. Drugi je strijelac lige. Cicijelj, danas član Pridvorja, postigao je 25.

Pet pogodaka u jednoj utakmici postigao je Marko Grgurević u 6:2 pobjedi Čibače u 5. kolu protiv Jadrana, te Frano Didović u 8:4 pobjedi Lumbarde u 17. kolu protiv Čibače.

18. travanj 2024 20:01