OstaloPLIVANJE

Kapekašica na pobjedničkom postolju državnog prvenstva: Milina od Laure!

14. srpnja 2023. - 13:35

Kapekašica Laura Milina je u mlađe juniorskoj konkurenciji doplivala do bronce na 200 metara leđno. Prva je to medalja koja ide na otok sa zagrebačkih Svetica. Prvenstvo za mlađe seniore, juniore i mlađe juniore počelo je u četvrtak, 14. srpnja, i traje do nedjelje, 16. srpnja.

Milina je broncu osvojila s vremenom 2:30.18, sekundu i 30 stotinki brže od pete Lare Šurković iz Juga, koja je prvog dana osvojila srebro na 200 slobodno. Hana Muminagić iz KPK bila je deveta s vremenom 2:33.29.

Milina je ujedno izborila A finale, sedmo vrijeme, u kojem će poslijepodne plivati i još jedna Kapekašica, Ana Franić, koja je imala peto vrijeme kvalifikacija (2:28.79). Šurković i Muminagić su u B finalu.

Jugaš Damjan Di Leo je deveti u konkurenciji mlađih juniora na 50 metara prsno. Vrijeme 32.80 (godinu dana stariji Loren Aćimović iz Kantride je osvojio broncu s vremenom 31.48). Još jedan Jugaš je bio u TOP 10. Bruno Tošović je na 400 mješovito bio šesti s vremenom 5:02.12 (treći Jan Pulić iz Medveščaka osvojio je broncu s vremenom 4:53.28). Ujedno je izborio poslijepodne nastup u B finalu.

Štafeta Juga 4 puta 200 slobodno s vremenom 8:50.53 bila je sedma u mlađe juniorskoj konkurenciji (Ivan Franić, Damjan Di Leo, Bruno Tošović i Đivo Baletin).

Nakon tri od osam dijelova prvenstva Jug ima dva srebra (Šurković i Vlaho Nenadić), a KPK broncu.

01. srpanj 2024 09:55