OstaloBRAVO!

Kakva drama, kakva sreća! Odbojkašice Dubrovnika slavile na Trsatu, na korak su do Super lige! Pogledajte rezultat! Nevjerojatno!!!

13. travnja 2024. - 20:13

Nevjerojatno, pamti li tko ovakvu dramu na mreži? Prva utakmica finalne serije za mjesto u najvećem rangu, tko će biti superligaš u sezoni 2024./25., Dubrovnik, koji je bio najbolji u drugom razredu ove sezone, ili Rijeka, koja je zauzela deseto mjesto u najvećem rangu. Dubrovnik želi gore, Rijeka želi gore ostati. Nažalost, ne mogu obje ekipe ostvariti cilj.

Dvije pobjede trebaju za ostvarenja sna. Rijeka, kao član većeg ranga, prva je servirala. Dočekala je Dubrovnik na Trsatu, u svom domu. I sad, rezultati po setovima. Ono što je nevjerojatno! Domaćin je dobio prvi s 25:23, potom Dubrovnik istim rezultatom drugi i treći, a imao je 24:23 u četvrtom setu, imao je tad meč loptu za još jednom 25:23. Spasio se domaćin, tri poena u nizu, te je 2:2 u setovima. Četvrti set uzela je Rijeka. Opet je bilo dva razlike. Sad 26:24. I onda peti set, biti ili ne biti, tko će povesti u finalu s 1:0, tko će doći na korak do sna.

Rijeka je dobila prva dva poena petog seta, Dubrovnik je izjednačio na 2:2, Rijeka opet dva poena za 4:2, po opet Dubrovnik dva (4:4). Zatim opet Rijeka dva (6:4), pa Dubrovnik tri (6:7). Rijeka je izjednačila, Dubrovnik opet poveo (7:8), Rijeka opet izjednačila, Dubrovnik opet poveo, Rijeka izjednačila, pa povela (10:9). Dubrovnik je sad izjednačio. Rijeka ponovno povela (11:10), Dubrovnik vodi 13:11. Rijeka prekida niz i osvaja svoj dvanaesti poen u petom setu do 15. Dubrovnik ima dvije meč lopte! Rijeka je spasila prvu, Dubrovnik je iskoristio drugu - 13:15! Dubrovnik vodi 1:0! Bravo!

Druga utakmica finala je u nedjelju, 21. travnja, u Gospinom polju. Po svemu sudeći u 17.30 sati.

Svi u Gospino polje!

120 MINUTA - 112:110 ZA DUBROVNIK

Rijeka – Dubrovnik 2:3 (0-1)

RIJEKA Dvorana na Trsatu. Suci: Toni Ivković i Ante Jukić.

RIJEKA: Josipa Grčević, Mara Štiglić, Natalia Tomić, Petra Brkičić, Mateja Vekić, Leonarda Trninić, Lara Sluga, Lea Boban, Lana Francetić, Tea Pavičić, Nina Ščekić, Mia Volarić. Trener: Krešimir Jurić, pomoćni trener: Igor Lovrinov.

DUBROVNIK: Mia Obradović, Lara Dežulović, Manuela Karač, Matea Vuletić, Mia Vukas, Nika Mandić, Doris Buzolić, Franco Julia Oliveira, Milica Đukić, Gabriela Stipanović, Iva Maslać, Laura Prkačin, Marija Kristić. Trener: Leonard Barić.

Setovi: 25:23, 23:25, 23:25, 26:24, 13:15

17. travanj 2024 10:48