OstaloPLIVANJE PH |

JUGAŠIMA NOVIH ŠEST MEDALJA, KPK IMA SREBRO Vlaho Nenadić najbolji kadet Hrvatske na 100 leđno!

8. kolovoza 2020. - 12:41
Nakon jedanaest medalja prvog dana prvenstva, tri zlatne, četiri srebrne te četiri brončane, Plivački klub Jug je u drugom od četiri dijela državnog prvenstva u 50-metarskom bazenu, koji se održava na otvorenom, u Zagrebu, ostvario nove uspjehe. Osvojio novih šest medalja (zlato, srebro i četiri bronce).

Vlaho Nenadić je kadetski prvak Hrvatske u disciplini 100 metara leđno u kojoj je Jug zauzeo i najnižu stepenicu pobjedničkog postolja na kojoj je stajao Roko Zvone. Nenadić je do zlata stigao s vremenom 1:02.85, a Zvone do bronce s vremenom 1:03.06.

Uz to Nenadić je bio doprvak Hrvatske na 100 slobodno s vremenom 57.13.

Vlaho Nenadić (Plivački klub Jug) foto: Tonči Vlašić

Roko Zvone (PLivački klub Jug) foto: Tonči Vlašić

Mario Šurković je nakon trijumfa na 200 mješovito, najbolji u apsolutnoj, mlađe seniorskoj i svojoj – juniorskoj konkurenciji, u drugom dijelu prvenstva osvojio brončane medalje na 100 slobodno u apsolutnoj, mlađe seniorskoj i juniorkoj konkurenciji (vrijeme 51.62, prvak godinu dana stariji Antonio Đaković, 18-godišnji plivač Primorja, koji je zlato uzeo s vremenom 49.68).

Do medalje je stigao i Korčulanski plivački klub. Ana Franić je srebrna na 100 leđno s vremenom 1:11.58. Zlato je uzela Lucijana Lukšić iz splitskog Grdelina (1:09.06).

Plasman među deset najboljih, u drugom od ukučno četiri dijela prvenstva (treće počinje ove subote u 17 sati, a četvrto u nedjelju, 9. kolovoza, od 9 sati), ostvarili su Jugaši Michel Brassard, Đivo Damić, Marko Baletin, Antonia Šurković i Juraj Barčot te kapekaši Dino Šain i Marta Bakarić.

Najbliži pobjedničkom postolju od njih bio je Brassard, koji je zauzeo peto mjesto u apsolutnoj, mlađe seniorskoj i juniorskoj konkurenciji discipline 400 metara slobodno (Damić je u sva tri uzrasta bio sedmi), Baletin je bio šesti na 100 slobodno u konkurenciji mlađih juniora...

25. travanj 2024 08:40