OstaloMALI NOGOMET

Imaju najbolji napad, najbolju obranu, najboljeg strijelca - sve je manje i manje nade za one koji priželjkuju neizvjesnu završnicu Županijske lige

21. ožujka 2022. - 12:45

SEMAFOR 14. KOLA

Župa dubrovačka: Plat – Ponta 2:2 (Luka Šerić u 7. i Ante Alerić u 14. minuti / Nikša Milković u 20. i Neven Dadić u 29. minuti), Čibača – Mećajac 4:1 (Josip Vidić u 4. iz kaznenog udarca, Marko Grgurević u 7., autogol Petra Barišića u 21., te Kristijan Prkut u 22. minuti / Ivo Čuljak u 14. minuti), Gruda: Dunave – Porto Tolerio 1:4 (Mateo Miladin u 19. minuti / Duje Medak u 18., 21. i 22., te Saša Burđelez u 25. minuti), Čilipi –Lumbarda 1:2 (autogol Neda Mušiča u 11. minuti / Mario Milina u 29. i Mario Stojan u 30. minuti), Sokol – Riva Slano 1:4 (Toni Bilić u 29. minuti / Ivan Gavrilica u 3, Vlaho Radić u 21., Maroje Bandur u 25. i Dominik Glavinić u 25. minuti), Pridvorje – Cavtat 6:5 (autogol Lea Kokanovića u 10., Antun Šmanjak u 14. i 19., Nino Mihočević u 20., Nikša Dragić u 26. i Paulo Vukić u 27. minuti / Baldo Cicijelj u 4. i 25. minuti, Petar Vuličević u 20., Davorin Krešić u 28. i autogol Ivana Pulića u 29. minuti), Jadran – Zmaj 3:6 (Marin Mortižija u 7. i 15., Nikša Šmanjak u 12. minuti / Marko Radin u 2., 10. iz kaznenog udarca i 30., Antonio Bratičević oba pogotka u 11. minuti, te Vlaho Županović u 27. minuti)

Sokol – Riva Slano 1:4

Tonći Plazibat/Cropix

Lider Porto Tolero je dobio, drugoplasirani Cavtat je izgubio, te je sad prednost Pločana u odnosu na prvog pratitelja narasla na osam bodova. Sve je manje i manje nade za one koji priželjkuju neizvjesnu završnicu Županijske malonogometne lige. Teško će je dočekati jer Porto Tolero ne staje, osma pobjeda za redom, ukupno trinaesta u četrnaest nastupa. Jedini je sastav bez poraza. Cavtat je nakon šest pobjeda u nizu doživio protiv Pridvorja neuspjeh, postigao je pet pogodaka, ali je primio šest, te za njega u 14. kolu nije bilo sve za pet.

U dva derbija gornjeg doma na startu drugog dijela sezone, Lumbarda je dobila Čilipe na Grudi s 2:1. Pamtit će se kako su sva tri pogotka postigli gosti, kako su Čilipi autogolom Neda Mušića vodili od 11. minute sve do dvije minute prije kraja, a onda u svakoj od te zadnje dvije minute po jedan pogodak sastava s Korčule za preokret i lijep povratak kući.

U ogledu Pridvorja i Cavtata jedanaest pogodaka od kojih dva autogola, dva pogotka iz udarca s deset metara, šest žutih kartona. Cavtat je vodio samo s 1:0, a Pridvorje s 3:1, 4:2 i 6:3. U predzadnjoj minuti je Cavtat stigao na pogodak zaostatka, ali nije uspio izbjeći poraz.

Porto Tolero je dobio na Grudi Dunave sa 4:1. Duje Medak je postigao tri pogotka za lidera, ukupno trideset i tri ove sezone. Prvi topnik Cavtata Baldo Cicijelj je u porazu od Pridvorja postigao dva, te kao što je Porto Tolero stekao veću bodovnu prednost u odnosu na Cavtat, tako je i Medak sad na devet pogodaka viška u odnosu na Cicijelja, prvog pratitelja u utrci za naslov najboljeg strijelca lige. Matko Krilić iz Porto Tolera je i dalje treći strijelac lige sa 17 pogodaka, Mateo Miladin (Dunave) je postigao 16 te se nalazi na četvrtom mjestu, dok je peti Nikša Dragić (Pridvorje) s 15 pogodaka...

Iduće subota je 15. kolo.

DUNAVE I ČIBAČA NITI JEDNOM 'IKS'

Poredak: 1. Porto Tolero 40 bodova (88:16), 2. Cavtat 32 boda (70:38), 3. Lumbarda 31 bod (46:24), 4. Pridvorje 30 bodova (61:45), 5. Čilipi 27 bodova (48:27), 6. Riva Slano 23 boda (46:38), 7. Ponta 21 bod (59:44), 8. Dunave 21 bod (54:49), 9. Zmaj 14 bodova (37:66), 10. Čibača 12 bodova (36:46), 11. Mećajac 11 bodova (24:57), 12. Plat 10 bodova (24:56), 13. Sokol 7 bodova (22:56), 14. Jadran 1 bod (16:69)

Porto Tolero ima najbolji napad (88 pogodaka) i najbolju obranu (16), ostvario je najviše pobjeda (13), a jedini je bez poraza. Dunave i Čibača niti jednu utakmicu nisu odigrali neodlučeno, Jadran je jedini sastav bez pobjede, ima najslabiji napad (16) i najslabiju obranu (69 pogodaka), Čilipi su lider na tablici Fair playa (69 negativnih bodova), Lumbarda je druga (84 negativna boda), Čibača je na začelju s 226 negativnih bodova...