OstaloSTOLNI TENIS

Dva puta je odlučivao peti set, loptica, dvije, ‘Pituri‘ čestitali Poljacima na startu Grand finala Europe Trophyja i sad u Pireju čekaju Luksemburžane

18. ožujka 2023. - 13:08

Šteta, Filip Ćipin je imao 2:0 u setovima protiv Roberta Florasa (11:9 i 11:7), ali nije uspio ostvariti novi uspjeh, izjednačiti rezultat na 2:2, te ostaviti Libertas Marinkolor u igri za pobjedom na startu natjecanja u skupini. Treći set je izgubio s 11:9, četvrti s 11:8, a u petom, do 6, 6:1 za igrača KS Gobal Pharma Orlicz 1924 Suchedniow, te su ‘Pituri‘ upisali na poraz 3:1.

Ćipin je u prvom izlasku bio uspješan. Dobio je s 3:1 (11:8, 11:7, 10:12, 11:7) Piotra Cyrneka nakon čega je Floras s 3:1 (11:8, 9:11, 12:10, 11:5) svladao Miha Simovića za izjednačenje rezultata na 1:1. I treći ogled, kao i četvrti, također neizvjestan. Tomislav Japec je poražen s 3:2 u setovima od Daniela Baka, koji je dobio prva dva seta (11:5 i 11:5). Zatim je Japec uzeo iduća dva (11:8 i 11:8), a u petom, odlučujućem, 6:3 za igrača poljskog sastava.

Hrvatski prvak je već 20 godina u Europi, četvrtfinale ETTU Cupa mu je uspjeh kojim se ponosi, ali to je i ovogodišnji nastup na Grand finalu, završnici, osam najboljih novog natjecanja, trećeg po kvaliteti, Europe Trophyja.

‘Pituri‘ će u 14 sati opet u akciju. Čeka ih DT Hueschtert Folscht iz Luksemburga, koji je na startu poražen od domaćina, i prvog favorita natjecanja, Olympiacosa S.F.P. s 3:1. Za grčki sastav igraju dva najbolja hrvatska igrača, reprezentativci Andrej Gaćina i Tomislav Pucar. Olympiacos S.F.P. je suparnik Libertas Marinkoloru u posljednjem, 3. kolu, koje se igra od 18.30 sati.

U drugoj skupini su austrijski UTTC Stockerau, belgijski Logis Auderghem TT, portugalski ADC Ponta do Pargo i Radnički iz Beočina, predstavnik Srbije.

Po dva najbolja iz svake skupine će igrati polufinale u nedjelju, 19. ožujka, dok trećeplasirane iz skupina čeka sutra utakmica za peto mjesto, a četvrtoplasirane utakmica za sedmo mjesto.

25. travanj 2024 22:20