OstaloMALI NOGOMET

Duje Medak ‘šutio‘, ali su ‘progovorili‘ drugi, te Pridvorje u derbiju nije imalo izgleda, Mećajac se nije predao, Čibača ‘prvak Župe dubrovačke‘

6. ožujka 2022. - 12:44
39 POGODAKA U 12. KOLU

Rezultati 12. kola, Ploče: Porto Tolero – Pridvorje 8:0 (Saša Burđelez u 3. i 17., Matko Krilić u 4. i 18., Zlatko Kušurin u 15. i 23., te Ivano Pećar u 20. i 30. minuti), Korčula: Lumbarda – Dunave 3:2 (Antonio Ivanković u 2., 16. i 24. minuti / Niko Šapro u 14. i 29. minuti), Župa dubrovačka: Plat – Čibača 1:2 (Tomislav Čagalj u 29. minuti / Luka Curić u 9. i Josip Raguž u 28. minuti), Gruda: Jadran – Čilipi 1:5 (Maroje Pišta u 1. minuti / Stijepo Korić u 15., Pero Opušić u 15., 18. i 19., te Miho Miljanović u 28. minuti), Riva Slano – Cavtat 2:4 (Dominik Glavinić u 25. i 27. minuti / Baldo Cicijelj u 17. i 21., Niko Grbešić u 20., te Denis Hasanović u 30. minuti), Mećajac – Zmaj 3:3 (Jurica Prkačin u 29. i 29., te Kristijan Kučina u 30. minuti / Pero Saulan u 9., Marino Zalokar u 24. i Cvjetko Rašica u 26. minuti), Ponta – Sokol 4:1 (Nikša Milković u 12. i 27., te Neven Dadić u 14. i 17. minuti / Dario Perak u 10. minuti).

POREDAK

1. Porto Tolero 34 boda (79:11), 2. Cavtat 29 bodova (57:30), 3. Lumbarda 28 bodova (42:19), 4. Čilipi 24 bodova (43:23), 5. Pridvorje 24 boda (49:38), 6. Dunave 21 bod (49:40), 7. Riva Slano 19 bodova (41:36), 8. Ponta 17 bodova (47:41), 9. Zmaj 11 bodova (30:53), 10. Čibača 9 bodova (30:53), 11. Plat 9 bodova (20:48), 12. Mećajac 8 bodova (20:51), 13. Sokol 6 bodova (20:51), 14. Jadran Ljuta 1 bod (11:55).

Tri vodeća su bila uspješna, Porto Tolero, Cavtat i Lumbarda, ne i četvrti, Pridvorje, koji je bio gost lidera, te izgubio s 8:0. Pločani su još jednom potvrdili kvalitetu, gore od želje vratiti se u veći rang, južnu skupinu Druge lige. Jedini su neporaženi sastav lige, jedanaest pobjeda i jedan remi. Kolo prije kraja prvog dijela osigurali su 'jedinicu' u drugom dijelu sezone. Pamtit će se kako su ostvarili uvjerljiv uspjeh u 12. kolu, a kako je Duje Medak, prvi topnik Porto Tolera i lige pritom ‘šutio’. Pogađali su njegovi suigrači, četvorica su se po dva puta upisali u strijelce. Čilipi su bili peti uoči 12. kola, svoj zadatak su protiv fenjeraša Jadrana odradili za pet, te su napravili korak naprijed. Četvrti su zahvaljujući boljoj pogodak razlici od Pridvorja.

Cavtat je sačuvao drugo mjesto pobjedom protiv Rive Slano, Antonio Ivanković je bio za pogodak uspješniji od Nika Šapra, tri naprema dva, te je Lumbarda u Korčuli dobila s 3:2 Dunave i ostala na trećem mjestu.

Mećajac – Zmaj će biti primjer kako nije gotovo dok sirena ne označi kraj utakmice. Zmaj je posljednje dvije minute dočekao vodstvom 3:0, Mećajac je u predzadnjoj minuti postigao dva, a u zadnjoj minuti još jedan pogodak te izvukao bod.

Župski derbi pripao je Čibači, koja je na Mljekari svladala Plat s 2:1 nakon čega Čibača i Plat imaju isti učinak – svaki po tri pobjede i devet poraza, svaki je postigao 20,. A primio 48 pogodaka, i svaki ima po 9 bodova. Naravno, Čibača je bila bolja u međusobnom ogledu, te je ona ‘prvak Župe dubrovačke’.

Baldo Cicijelj je bio dvostruki strijelac za Cavtat protiv Rive Slano, te je sad na učinku od 19 pogodaka. I dalje je prvi pratitelj prvom topniku lige Duji Medaku, koji je postigao 28 pogodaka. S dva pogotka u mreži Pridvorja Matko Krilić (Porto Tolero) je skočio na treće mjesto liste strijelaca s 15 pogodaka, Antonio Lang iz Ponte je četvrti s 14 pogodaka, po 13 pogodaka su postigli Nikša Dragić i Paulo Vukić (obojica Pridvorje), te Jurica Ivanković i Mateo Miladin (obojica Dunave), 12 pogodaka ima Nedo Mušić (Lumbarda), 10 pogodaka Dominik Glavinić (Riva Slano)...

IDUĆE KOLO

Posljednje 13. kolo prvog dijela igra se u subotu, 12. ožujka, Župa dubrovačka (Mljekara): Čibača – Mećajac, Gruda, 16 sati: Dunave – Porto Tolero, 17 sati: Sokol – Riva Slano, 18 sati: Čilipi – Lumbarda, 19 sati: Pridvorje – Plat, 20 sati: Zmaj – Ponta, 21 sat: Cavtat – Jadran Ljuta.

U drugom dijelu se igra još sedam kola. Klubovima će pripasti brojevi temeljem plasmana na tablici u prvom dijelu sezone. U 14. kolu, prvom drugog dijela, koje se igra 19. ožujka, igraju: 5. - 2. (peti protiv drugog), 11. - 9., 14. - 10., 6. - 1., 12. - 8., 13. - 7., te 4. - 3. U posljednjem kolu drugog dijela, uzimajući u obzir plasman u prvom dijelu, igraju međusobno prvi protiv drugog, treći protiv četvrtog, peti protiv šestog, sedmi protiv osmog, deveti protiv desetog, jedanaesti protiv dvanaestog, te trinaesti protiv četrnaestog.

01. lipanj 2024 03:53