OstaloMALI NOGOMET

Čilipi prvi ‘čestitali‘ Porto Toleru na naslovu prvaka, Duje Medak mora pauzirati u predzadnjem kolu, hoće li to iskoristiti Baldo Cicijelj?

19. travnja 2022. - 08:47

44 POGOTKA U 18. KOLU

Rezultati 18. kola, Župa dubrovačka: Čibača – Riva 5:2 (Ivan Radić u 6., Luka Curić u 13., 19. i 24., te Kristijan Prkut u 27. minuti / Maro Stjepović u 5. i Maroje Bandur u 21. minuti), Plat – Dunave 1:6 (Matej Franjo Urlović autogol u 16. Minuti / Mario Kralj u 6., 22. i 30., Stijepo Čupić u 13., Luka Fiorović u 25., te Baldo Valjalo u 29. Minuti), Gruda: Jadran Ljuta – Mećajac 1:1 (Josip Trković u 1. minuti / Kristijan Kučina u 27. minuti iz udarca s 10 metara), Čilipi – Porto Tolero 4:2 (Toni Miljanović u 11. i 29., Pero Opušić u 23., te Niko Drobac u 26. minuti / Duje Medak u 22. i Ivano Pećar u 29. minuti), Sokol – Pridvorje 1:9 (Luka Pulić u 12. minuti / Nikša Dragić u 4., 11. i 28., Ivo Vukić u 8. i 30., Filip Knežević u 10., Paulo Vukić u 23., autogol Luka Pulić u 24., te Ivica Obad u 24. minuti), Zmaj – Ponta 3:5 (Pero Saulan u 11., te Antonio Bratičević u 13. i 19. minuti / Borna Obradović u 2., Karlo Šabić u 4., Marko Đurković u 9. i 30., te Neven Dadić u 10. minuti), Korčula: Lumbarda – Cavtat 2:2 (Nedo Mušić u 29. i David Jurić u 30. minuti / Davorin Krešić u 17. te Baldo Cicijelj u 18. minuti).

POREDAK

Poredak: 1. Porto Tolero 49 bodova (106:23), 2. Cavtat 42 boda (92:47), 3. Pridvorje 42 boda (86:52), 4. Lumbarda 41 bod (64:35), 5. Čilipi 36 bodova (59:34), 6. Riva Slano 32 boda (61:47), 7. Dunave 27 bodova (67:61), 8. Ponta 24 boda (69:63), 9. Čibača 18 bodova (50:57), 10. Plat 13 bodova (36:71), 11. Zmaj (oduzet jedan bod) 13 bodova (48:87), 12. Mećajac (oduzet jedan bod) 11 bodova (27:73), 13. Sokol (oduzet jedan bod) 7 bodova (28:77), 14. Jadran Ljuta 5 bodova (21:87).

Ivo Krilanović, Toni Miljanović, Pero Opušić, Niko Drobac, Stijepo Korić, Nino Njire, Miho Miljanović, Marko Trtoman, Mihael Butijer i Stijepo Simović – to je sastav Čilipa koji je u 18. kolu zaustavio lidera, Porto Tolero. Pločanski sastav je doživio prvi poraz, zaustavljen je na Grudi njegov niz od jedanaest pobjeda, te sedamnaest utakmica bez poraza. Riva Slano je do jučer bila jedini sastav koji je uspio protiv Porto Tolera izbjeći poraz (1:1 u 6. kolu), a sad Čilipi slave pobjedu.

Poraz lidera nije uspio iskoristiti Cavtat, koji je nepune dvije minute prije kraja vodio u Korčuli protiv Lumbarde s 2:0. Domaćin je uspio izjednačiti, te je Cavtat samo korak (bod) bliže Porto Toleru, a ne tri. Razlika je sedam bodova, a mogla je biti pet. Tako je prvenstvo odlučeno – Porto Tolero je prvak jer su do kraja ostala još samo dva kola.

Dva vodeća topnika lige su pogađala, obojica po jednom, dakle, Duje Medak (Porto Tolero) i Baldo Cicijelj (Cavtat) su i dalje na poravnati – svaki po 38 pogotka (treći strijelac je Matko Krilić iz Porto Tolera s 20 pogodaka) s tim što je Medak protiv Čilipa dobio treći žuti karton, te će preskočiti utakmicu predzadnjeg, 19. kola.

Podsjetnik, u 1. kolu prvenstva Porto Tolero je s 4:2 dobio Čilipe, koji su sad nanizali tri pobjede, te su na petom mjestu. Čilipi su 1:1 u pobjedama i protiv četvrte Lumbarde, dok su dobili treće Pridvorje u prvom dijelu u kojem su odigrali 3:3 protiv drugoplasiranog Cavtata.

Začelje? Derbi je finuo bez pobjednika, Jadran Ljuta – Mećajac 1:1. Sastav iz Ljute je i dalje zadnji, ali sad s pet bodova, ima samo dva boda manje od predzadnjeg Sokola, koji je upisao peti poraz u nizu, dok je Mećajac na 11 bodova.

ZADNJA DVA KOLA

Raspored 19. kola, subota, 23. travnja, Gruda: Zmaj – Plat, Mećajac – Sokol, Cavtat – Riva Slano, te Čilipi – Pridvorje, Župa dubrovačka: Čibača – Jadran Ljuta, Korčula: Lumbarda – Dunave, te Ploče: Porto Tolero – Ponta.

Posljednje 20. kola igra se u subotu, 30. travnja. Tko protiv koga, znat će se nakon odigranog 19. kola. Naime, parove određuje položaj na tablici. U zadnjem kolu igraju 13. – 14., 11. – 12., 9. – 10., 7. – 8., 5. – 6., 3. – 4., te 1. – 2.

11. lipanj 2024 18:54