NogometFINALE |

ŽUPANIJSKI KUP Pobjednički pokal na Podvornici podigli kadeti GOŠK Dubrovnik 1919.

22. rujna 2021. - 17:43
FINALE ŽUPANIJSKOG KADETSKOG KUPA

Neretvanac – GOŠK Dubrovnik 1919. 1:3

OPUZEN Igralište Podvornica. Sudac: Denis Musulin (Staševica), pomoćnici: Ante Kosor (Dubrovnik) i Denis Giljević (Baćina). Delegat: Miho Arbulić (Čilipi).

Strijelci: 0:1 Kušar (1), 0:2 Kušar (40), 1:2 Družijanić (57), 1:3 Šijaković (74)

NERETVANAC: Ivan Jelinić, Ferdo Zovak (od 58. Ante Marinčić), Josip Jelavić (od 41. Domagoj Rimac), Dino Kapović (od 41. Marko Crnjac), Jure Ereš, Nikola Planinić (od 49. Ante Zelenika), Vedran Mustapić, Nikola Vukojević (od 54. Gabriel Prskalo), Josip Brajković (od 41. Grgo Miličević), Nikola Volarević, Mile Družijanić. Trener: Mladen Pervan.

GOŠK DUBROVNIK 1919.: Roko Vuletić (od 41. Bruno Miloglav), Mario Cvjetković, Đivo Dabo (od 41. Periša Čagalj), Ivan Oberan (od 54. Antonio Đivanović), Hrvoje Šijaković, Mihael Sršen, Petar Krešimir Kačić (od 49. Vlaho Prebisalić), Antoan Kušar (od 54. Zlatan Kacić), Antonio Delevski, Marin Krešić, Filip Obradović (od 41. Antonio Lučić). Trener: Vedran Madžar.

Hrvoje Šijaković, kapetan GOŠK Dubrovnik 1919., prvi je podigao pokal pobjednika Županijskog kupa za kadete na Podvornici, u domu Neretvanca. Prethodno je potvrdio pobjedu svog sastava u Opuzenu, i to šest minuta prije posljednjeg sučevog zvižduka. Dubrovačka momčad je opravdala ulogu favorita, slavila s 3:1, ali je u nastavku Neretvanac zaprijetio, te imao prilike izjednačiti na 2:2.

GOŠK Dubrovnik 1919. je bio dosta bolji u prvom poluvremenu koje je, s obzirom na prilike, dobio sa samo 2:0. Nekoliko prilika je promašio, a nekoliko puta se istaknuo vratar Neretvanca Ivan Jelinić. Poveo je već u prvoj minuti. Najspretniji u gužvi bio je Antoan Kušar, koji je pogodio i u posljednjoj minuti prvog poluvremena.

U nastavku je domaćin prepolovio prednost GOŠK Dubrovnika 1919., Mile Družijanić je bio na pravom mjestu u 17. minuti nastavka. Zatim je domaćin jurio izjednačenje, ali u tome nije uspio. Što više, na kraju je primio još jedan pogodak.

Osvajanjem Županijskog kupa kadeti GOŠK Dubrovnik 1919. su izborili daljnje natjecanje, plasirali se u završnicu kupa na području Središta Split.