NogometČETVRTI RANG

Neretvanac je ‘kriv‘, neće zadnje kolo sezone odlučivati o prvaku južne skupine Treće hrvatske lige

20. svibnja 2024. - 12:54

PREDZADNJE, 29. KOLO

Petak, 17. svibnja, Mravince: Sloga – Primorac BNM 1:1, subota, 18. svibnja, Kaštel Gomilica: GOŠK KG – Junak 0:1, Metković: Neretva – HRNK Zmaj 1:0, Ivanbegovina: Kamen – GOŠK Dubrovnik 1919. 1:4, Klis: Uskok – Hrvatski vitez 1:2, Vodice: Vodice – Zadar 1:1, Split: RNK Split – Omiš 2:1, nedjelja, 19. svibnja, Opuzen: Neretvanac – Zagora 3:3.

Neretvanac nije dozvolio pobjedu Zagore u Opuzenu. Sastavu iz Unešića tri pogotka u gostima nisu bila dovoljno za sva tri boda i ostanak u igri sa Zadrom za prvo mjesto jer je i domaćin u 90 minuta igre uspio tri puta zatresti mrežu drugoplasiranog sastava lige, vratiti se nakon 1:3, a to je taj rezultat koji je pisao na semaforu sve do 82. minuti. Tad je domaćin postigao drugi pogodak, a treći u 87. minuti za konačnih 3:3. Zagora tako ima četiri boda manje od Zadra uoči zadnjeg kola. U Stanovima mogu slaviti. Gotovo je.

Ivan Krajina je doveo Zagoru u vodstvo u 16. minuti. Neretvanac je izjednačio u 36. minuti pogotkom Antonija Perića. Potom se u nastavku opet prvo tresla mreža domaćina, zadnji je loptom igrao Stipe Sesar (autogol), pa u 67. minuti Krajina, koji je sudjelovao u akciji i za drugi pogodak Zagore, pogađa za 1:3. Mario Batinović je postigao drugi, a Dino Deak treći pogodak za Neretvanac.

Krajina (Zagora) je treći strijelac lige s 21 pogodak, vodeći je Ivan Mastelić iz Junaka s 23, a drugi Matej Maretić iz Zagore s 22 pogotka. Dino Deak je prvi strijelac Neretvanca ove sezone sa 7 pogodaka...

U predzadnjem kolu dobili smo potvrdu tko je zadnji, tj. tko ispada u niži rang. To je HRNK Zmaj iz Makarske.

POREDAK

1. Zadar 68 bodova (76:26), 2. Zagora 64 boda (78:32), 3. Junak 54 boda (61:33), 4. Hrvatski vitez 47 bodova (47:37), 5. GOŠK (KG) 46 bodova (46:34), 6. Neretva 42 boda  (57:51), 7. Uskok 41 bod (40:38), 8. Omiš 40 bodova (34:44), 9. Neretvanac 36 bodova (38:54), 10. Primorac (BNM) 34 boda (34:35), 11. Vodice 34 boda (48:54), 12. Sloga 33 boda (39:48), 13. GOŠK Dubrovnik 1919. 31 bod (25:51), 14. Kamen 30 bodova (30:61), 15. RNK Split 27 bodova (35:62), 16. HRNK Zmaj 21 bod (25:53).

ZADNJIH 90 MINUTA SEZONE

Raspored 30. kola, subota, 25. lipnja, Split: RNK Split – Zagora, Omiš: Omiš – Vodice, Zadar: Zadar – Uskok, Posedarje: Hrvatski vitez – Kamen, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Neretva, Makarska: HRNK Zmaj – Sloga, Biograd na Moru: Primorac – GOŠK KG, Opuzen: Neretvanac – Junak.

17. lipanj 2024 12:36