NogometČETVRTI RANG

Lapad ostvario najuvjerljiviju pobjedu ove sezone, lider prošao Metković, a Neretvanac ...

13. travnja 2024. - 21:06

23. KOLO

Petak, 12. travnja, Klis: Uskok – GOŠK (KG) 1:0, subota, 13. travnja, Metković: Neretva – Zagora 1:3, Ivanbegovina: Kamen – Sloga 2:0, Vodice: Vodice – Neretvanac 3:2, Split: RNK Split – Junak 2:1, Omiš: Omiš – Primorac (BNM) 3:1, Zadar: Zadar – HRNK Zmaj 6:0, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Hrvatski vitez 3:0.

POREDAK

1. Zagora 53 boda (61:23), 2. Zadar 52 boda (61:23), 3. Junak 41 bod (46:25), 4. GOŠK (KG) 38 bodova (39:27), 5. Hrvatski vitez 37 bodova (39:26), 6. Omiš 36 bodova (30:34), 7. Primorac (BNM) 33 boda (30:24), 8. Neretva 31 bod (47:45), 9. Uskok 31 bod (29:30), 10. Vodice 29 bodova (38:41), 11. Sloga 28 bodova (29:37), 12. Neretvanac 28 bodova (29:39), 13. Kamen 24 boda (24:48), 14. GOŠK Dubrovnik 1919. 21 bod (14:42), 15. RNK Split 17 bodova (27:56), 16. HRNK Zmaj 16 bodova (22:45),

Treća pobjeda u nizu kod kuće dubrovačkog sastava, Junak, Zmaj i sad Hrvatski vitez pali su na Lapadu, u prve dvije utakmice jedan pogodak je bio tri boda vrijedan, a sad najuvjerljivija pobjeda ove sezone - 3:0 za nova tri boda. Maro Matić je otvorio špinu, naciljao iskosa, potom je Vlaho Skaramuca bio spretan, vratareva desna strana, mala mreža. Igrala se 23. minuta, prvi pogodak postignut je u 12. minuti. To je bio rezultat prvog poluvremena, a u nastavku još jedan, u 59. minuti. Tricu u svakom pogledu, pogodaka i bodova, i pobjeda u nizu potpisao je Filip Obradović

Ukupno četvrta pobjeda dubrovačkog sastava u zadnjih pet kola, četiri pobjede i dva poraza od kad je na klupi Marko Pinčić, 12 od 18 mogućih bodova, a prije toga 9 bodova u 17 utakmica u kojima se moglo osvojiti 51 bod. Pobjegao je unatrag tri kola GOŠK Dubrovnik 1919. sa začelja, sad hita prema sredini, 21 bod je na kontu.

Četiri puta ove sezone 1:0 GOŠK Dubrovnika 1919., tri kod kuće i jedna u gostima, jedanput 2:0, i sad 3:0!

Neretva nije uspjela kod kuće zaustaviti lidera, Zagora je postigla tri pogotka te odnijela sva tri boda. Fran Ćavar je pogodio za Neretvu u 74. minuti, prepolovio zaostatak, nema tko se od domaćih nije ponadao kako bi se moglo izbjeći poraz, ali deset minuta poslije, u 84. minuti, Matej Maretić je treći put zatresao mrežu metkovskih ‘plavo bijelih‘.

Drago Gabrić u 31. i Ivan Krajina u 61. minuti su bili strijelci za 2:0 vodstvo Zagore, koja je imala bućnu podršku svojih navijača. Uoči utakmice Iza Vage trenutak kad su svi ustali, kad je sve utihnulo u spomen na Juru Ereša, legendarnog igrača Neretve, zadnja dva desetljeća bio je duša ONK Metković, trener, oružar, koji je preminuo prije dva dana u 61. godini života nakon duge i teške bolesti, a koji je ove subote ispraćen na groblju Svetog Ivana u Metkoviću.

Neretvanac? Na odmor u Vodicama je otišao držeći tri boda u svojim rukama, vodio je 2:0. Mario Popić je prvi pogodio u 26. minuti, a dvije minute prije kraja prvog poluvremena Nikola Krešić. Što reći nakon što su Vodice izjednačile na 2:2 u 87. minuti (Hrvoje Spahija), a do pobjede stigle pogotkom u 90. minuti (Toni Španja). Prvi pogodak domaćin je postigao u 57. minuti (Stipe Crljen).

29. travanj 2024 19:07