NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA

‘Jajani‘ proslavili 20. rođendan! Evo svih strijelaca 14. kola! Znate li tko je najuspješniji sastav nastavka, zatim tko je najbolji, a tko najgori domaćin/gost prvenstva?

19. ožujka 2023. - 23:05

14. KOLO

Nedjelja, 19. ožujka, Čilipi: Konavljanin – Slaven 0:0, Vela Luka: Hajduk 1932. – Gusar 1:0, Žrnovo: Žrnovo – Croatia 2:2, Dubravka: Sokol – Jadran 1929. 2:1, Metković: ONK Metković – Maestral 2:1, Čibača: Župa dubrovačka – Orebić 1:1.

Poredak: 1. Slaven 30 bodova (28:9), 2. Konavljanin 28 bodova (28:7), 3. ONK Metković 26 bodova (22:12), 4. Gusar 20 bodova (28;21), 5. Maestral 20 bodova (21:22), 6. Croatia 19 bodova (17:24), 7. Sokol 17 bodova (17:13), 8. Orebić 17 bodova (17:29), 9. Jadran 1929. 16 bodova (17:26), 10. Župa dubrovačka 15 bodova (15:19), 11. Hajduk 1932. 15 bodova (14:21), 12. Žrnovo 12 bodova (15:36).

Sokol dvije pobjede i remi ovog proljeća. Nakon što je na Lužama dobio Croatiju s 4:0, pa uzeo bod Slavenu na Gnjilama 2:2, sad je svladao u Dubravci Jadran 1929. iz Smokvice 2:1. Tko je pogađao? Nikša Dragić u 4. i Ivo Kovačević u 30. minuti za vodstvo Sokola 2:0. U 37. minuti gosti su prepolovili zaostatak, i to pogotkom Ivana Bondža. Ali, nije bilo više pogodaka, te su oba puta u nastavku prvenstva sva tri boda ostala podno Sokol kule.

U Vela Luci odluka je pala u 89. minuti, i to iz kaznenog udarca. Dino Šeparović je namjestio loptu na bijelu točku, pogodio za Hajduk 1932., koji je tako uzeo sva tri boda protiv Gusara. Na kraju utakmice gosti su se žalili na suđenje Mersada Zukića i njegovih pomoćnika, Josipa Gudelja i Marka Tomašića, te se nadaju kako im isti više neće suditi. Zatražili su snimku utakmice na uvid. Upisao je to u svoj izvještaj delegat Stipo Bonvardo. Nema sumnje kako će se gledat posebno završnica utakmice, te dosuđeni kazneni udarac.

Kao i u Dubravci, tako je i u Metkoviću bilo 2:1 za domaćina. Ogled susjeda. ONK Metković – Maestral. Ivan Popović je doveo domaćina u vodstvo u 59. minuti, Gosti su izjednačili u 65. minuti preko Domagoja Domića, a u 78. minuti se drugi put zatresla mreža Maestrala. Uspio je to Stipan Marević. U 20. minuti utakmice navijači domaćih, Jajani, bakljadom su proslavili 20. rođendan.

U preostale tri utakmice 14. kola bez pobjednika, u Čilipima bez pogodaka (Konavljanin – Slaven), u Čibači po jedan sa svake strane (Župa dubrovačka – Orebić), a u Žrnovu po dva u svačijoj mreži (Žrnovo – Croatia).

Župa dubrovačka je povela u 30. minuti pogotkom Boža Gustina, a Orebić je izjednačio u 81. minuti kad je strijelac bio Dino Mirić. U Žrnovu tri pogotka Vlaha Grbešića i jedan Nikole Ivankovića. Redom, prvo je u 38. minuti Grbešić zatresao vlastitu mrežu te je domaćin poveo 1:0. Dvije minute nakon prvog pogotka, opet Grbešić, ali sad u mrežu Žrnova, koje je u 44. minuti preko Ivankovića otišlo na odmor s pogotkom prednosti, koju je imala sve do 87. minute kad je Grbešić izjednačio na 2:2.

Sokol ne zna za poraz od 13. studenog i gostovanja u 8. kolu kod Žrnova. Na Lužama je nakon toga dobio Župu 2:0, Orebić 4:0, Croatiju 4:0 i sad Jadran 1929.,  a u gostima uzeo Gusaru bod (1:1) i Slavenu (2:2). U nastavku prvenstva Konavljanin i Sokol najuspješniji – dvije pobjede i jedan neodlučan rezultat. Pogodak razlika Konavljanina 5:0, a Sokola 8:3. Dakle, na tablici proljeća – Sokol na vrhu.

Hrvoje Kralj, trener Sokola

Tonči Vlašić/

ONK Metković je ove sezone najuspješniji domaćin – šest pobjeda i jedan poraz, a Konavljanin, Slaven, Orebić i Jadran 1929. Su na drugom mjestu s po pet pobjeda, jednim neodlučenim rezultatom i jednim porazom. Maestral je najslabiji domaćin – tri pobjede, remi i tri poraza. Nitko nije bez poraza kod kuće.

Slaven je najuspješniji gost – četiri pobjede, dva remija i poraz, Konavljanin drugi po uspješnosti na strani – četiri pobjede i tri poraza, Maestral treći – tri pobjede, remi i tri poraza. Bez pobjede u gostima Sokol, Hajduk 1932., Orebić, Jadran 1929. i Žrnovo. Sokol – četiri remija i tri poraza, Hajduk 1932. – dva remija i pet poraza, Orebić – remi i šest poraza, a Jadran 1929. i Žrnovo bez boda.

15. KOLO

Nedjelja, 26. ožujka, Metković: ONK Metković – Hajduk 1932., Krvavac: Maestral – Sokol, Smokvica: Jadran 1929. – Konavljanin, Gruda: Slaven – Žrnovo, Gabrile: Croatia – Župa dubrovačka, Potomje: Orebić – Gusar.

20. travanj 2024 08:31