NogometBIJELI SLAVE

Dinamo pao na Maksimiru: Prvo je briljirao Livaja, a onda je Sahiti stavio točku na "i"

Piše Dv
5. prosinca 2021. - 19:47

Hajduk je pobijedio Dinamu na Maksimiru u susretu 18. kola HT Prve lige rezultatom 2:0, zahvaljujući pogocima Marka Livaje i Emira Sahitija.

Livaja je u 60. minuti doveo Bijele u vodstvo nakon što je iskoristio dugu loptu Josipa Eleza i fantastično matirao Dominika Livakovića. Sahiti je, pak, u četvrtoj minuti sudačke nadoknade poentirao za 2:0 nakon Livajine asistencije i zaključio priču.

Bijeli su se ovom pobjedom popeli na treće mjesto prvenstvene ljestvice i preskočili Dinamo koji ima dva boda manje, ali i utakmicu manje.

TIJEK SUSRETA

90+7' Utakmica je gotova. Hajduk je pobijedio rezultatom 2:0!

90+4' GOOOOOOL! Sahiti zabija za 2:0 i priča je gotova!

90' Igrat će se još pet minuta sudačke nadoknade

88' Dvostruka izmjena kod Hajduka. Iz igre će Ljubičić i, Krovinović a u igru Sahiti i Simić

85' Bilo je opasno pred Kalinićevim golom. Ivanušec je driblingom izbacio Ljubičića i poslao prizemnu loptu na drugu vratnicu, ali tamo nema nikoga

84' Pokušao je Krovinović iz daljine, ali lopta odlazi daleko od gola

81' Dvostruka promjena u redovima Bijelih. Iz igre će Lovrencsics i Atanasov, a u igru će Čolina i Vuković

74' Utakmica se nastavila

71' Doletjela je baklja na teren sa sjeverne tribine i sudac Lovrić je zaustavio utakmicu

69' Žuti karton za Lovrencsicsa zbog prekršaja na Toliću

67' Šansa za Dinamo, ali Petkovićev udarac je blokiran

65' Promjena kod obiju ekipa. Kod Dinama će iz igre Oršić i Mišić, a u igru Andrić i Tolić, dok će kod Hajduka iz igre Biuk, a u igru Mlakar

60' GOOOOOL! Livaja je doveo Hajduk u vodstvo! Elez je poslao jednu od mnogobrojnih dugih lopti iza leša Dinamove obrane, a Livaja je pobjegao Theophileu i sjajno matirao Livakovića

55' Fossati je sjajno oduzeo loptu Ivanušecu i poslao je Livaji, ali Theophile stiže zatvoriti Hajdukova napadača

53' Dobro su Bijeli izigrali Dinamovu obranu, lopta je na kraju došla Atanasovu na dvadesetak metara od gola koji se poskliznuo kod udarca i poslao loptu Livakoviću u ruke

50' Gojak puca iz daljine, ali Kalinić je siguran

46' Počelo je drugo poluvrijeme

46' Kopić će odmah napraviti dvije izmjene. U svlačionici su ostali Josip Menalo i Sadegh Moharrami, a u igru će Amer Gojak i Stefan Ristovski

45' Nema nadoknade, Lovrić je svirao kraj prvog poluvremena prije nego što je Dinamo izveo korner

42' Lovrić je očigledno odlučio puštati čvršću igru danas

40' Pokušava Šutalo nakon kornera, ali lopta ide ravno u ruke Kaliniću

38' Bilo je opasno pred Kalinićevom golom nakon kornera, ali Bijeli su otklonili opasnost

33' Dinamo posljednjih minuta većinom kontrolira loptu, ali ne uspijeva stvoriti šansu

25' Velika prilika za Biuka! Lovrencsics je sjajno ubacio s desne strane, a Biuk iz velike blizine glavom šalje loptu pored gola

24' Odličan šut Livaje! Gađao je Livakovićevu stranu, ali Dinamov vratar je spreman

24' Moharrami radi prekršaj na Biuku na rubu šesnaesterca i to će biti dobra prilka za Hajduk

23' Katić sada pokušava ljevicom s desne strane, ali to je lagan plijen za Livakovića

21' Prilika za Dinamo. Livajin šut je blokiran, a Modri su onda odigrali brzu kontru. Lopta je došla do Menala čiji udarac pogađa vanjski dio Kalinićeve mreže

18' Za sada nema većih uzbuđenja. Hajduk većinom kontrolira posjed i uglavnom pokušava dugim loptama iza protivničke obrane doći u priliku

11' Sjajno je Livaja zavaljao nekoliko Dinamovih igrača, a onda pronašao Biuka na lijevom krilu, ali Biuk je u zaleđu

10' Dinamo se u početnim minutama brani u srednjem bloku i dopušta Hajdukovim stoperima da vode igru

4' Činilo se da je ovo bila šansa za Hajduka, ali Marjan Tomas naknadno je signalizirao zaleđe Livaje

1' Utakmica je počela

0' Stigli su sastavi, Dambrauskas se odlučio za istu jedanaestorku koja je u utorak pobijedila Lokomotivu