KošarkaEUROLIGA

Što je to Hezonja napravio u samo dvije minute i 24 sekunde? Radović glavni u Monacu

16. ožujka 2023. - 23:19

Dvije minute i 9 sekundi prije kraja treće četvrtine Milan je vodio s 62:58, posljednju četvrtinu Real Madrid je dočekao vodstvom 67:66, a nakon 15 sekundi igre u četvrtoj četvrtini otišao na 69:66. Tih 11:4 španjolskog sastava potpisao je Mario Hezonja. Do tad tek jedan šut, i to neuspješan, a u nepune dvije i pol minute pogodio je oba šuta za dva, oba za tricu i jedno od dva bacanja!

Mario nije bio tako uspješan poslije, ukupno njegovih 12 koševa, pogodio je 4 od 12 šuteva iz igre, 2 od 4 bacanja, ali najvažnije, Real Madrid je uspio slaviti s 91:87 (Hezonja je asistirao 2 sekunde prije kraja Guerschonu Yabuseleu za konačni rezultat, imao je i jednu ukradenu loptu). Kraljevski klub je upisao dvadesetu pobjedu u 29. kolu, te je i dalje prvi pratitelj vodećeg Olympiacosa, koji ima pobjedu više (21/8). Treći je AS Monaco s omjerom pobjeda i poraza 19/10... Milan je na 12/16...

U 30. kolu, 24. ožujka, Hezonja i ekipa su gosti Virtusa (13/16).

Sreten Radović je bio glavni sudac ogleda AS Monaco – Virtus Bologna 81:68.