KošarkaEUROLIGA

Real Madrid stigao na korak do Final foura u Berlinu. Isključen Mario Hezonja. Obrušio se na Slovenca!

25. travnja 2024. - 23:41

Real vodi 2:0 protiv Baskonie, te mu još jedna pobjeda nedostaje za plasman na Final four Eurolige, koji se od 24. do 26. svibnja igra u Berlinu. Prije dva dana aktualni prvak Europe dobio je prvu utakmicu četvrtfinala kod kuće s 90:74, a sad i drugu, i to sa 101:90. Treća se igra u domu Baskonie, te eventualna četvrta, dok je eventualna majstorica u Madridu.

U drugoj utakmici četvrtfinalne serije Facundo Campazzo je bio najbolji kod Reala s 24 koša, 4 skoka i 7 asistencija, zatim Guerschon Yabusele, koji je utakmicu zaključio sa 16 koševa i 5 skokova, Sergio Llull je ubacio 13 koševa i imao 3 asistencije, Vincent Poirier je doprinio s 10 koševa, 6 skokova i 4 blokade, Walter Tavares s 10 koševa, 9 skokova i 2 blokade...

Samo se jedna momčad u povijesti Eurolige vratila nakon 0:2, i to baš Real, i to prošle sezone protiv Partizana nakon što je izgubio prve dvije usred Madrida.

Mario Hezonja u drugoj utakmici? Najviše vremena je proveo u igri - 27 minuta i 19 sekundi. Postigao je 7 koševa, pogodio 3 od 10 šuteva iz igre, imao 5 skokova, 2 asistencije, 2 ukradene i 3 izgubljene lopte, a u završnici utakmice, točno tri minute i 34 sekunde prije kraja, morao je u svlačionicu zbog isključenja. Dobio je tehničku prigovorivši sucima zbog čega nisu dosudili prekršaj na njemu, dogodilo se to pri rezultatu 93:75 za Real, a kako je nastavio prigovarati, odmah je dobio i drugu tehničku, isključujuću.

Nakon što je morao u svlačionicu, grubim riječima je ‘počastio’ slovenskog suca Sašu Pukla, koji ga je isključio.

Panathinaikos je dobio drugu protiv Maccabija u Ateni (95:79), te izjednačio rezultat na 1:1. U petak, 26. travnja, druge četvrtfinalne utakmice igraju Barcelona - Olympiacois (0:1) i AS Monaco - Fenerbahče (0:1). Utakmicu u Barceloni sudi Dubrovčanin Sreten Radović.

28. travanj 2024 00:39