KošarkaPORAZ U DOMU DRAŽENA PETROVIĆA

Nakon što su treći put košarkaši Dubrovnika otišli do plus jedanaest, Dinamo im ugasio svjetlo

13. ožujka 2024. - 21:55

Tri puta je Dubrovnik imao plus 11 protiv Dinama u Košarkaškom centru ‘Dražen Petrović‘. Prvo 34:45 kad je Tomislav Cvitković pogodio dodatno slobodno bacanje, zatim 39:50 nakon četiri koša u nizu Petra Dubelja krajem prvog poluvremena, koje je dobio s 42:50, te 46:57 u nastavku.

I tu je bio kraj lijepe priče. Dinamo je do kraja treće četvrtine, u šest minuta i 45 sekundi, napravio 25:1, te dočekao zadnju četvrtinu s vodstvom 71:58. Ubacio na početku četvrte četvrtine tricu – 74:58. Na kraju slavio s 87:70.

Prvo poluvrijeme Dubrovnik je pogodio 8 od 15 šuteva za tricu, u trećoj četvrtini samo jednu iz jedanaest pokušaja. Na kraju 10 trica iz 35 šuteva. Dinamo je ubacio 17 trica iz 38. Na kraju je dobio bitku s pet ‘malih‘, bez centra. Neumorni veteran Ivan Novačić, koji je u karijeri igrao i za Dubrovnik, bio je u ulozi ‘petice‘. U nastavku je proigrao kapetan Dinama Hrvoje Garafolić.

Tako je trener Dubrovnika Ivan Perinčić čestitao Josipu Sesaru, treneru Dinama, na pobjedi, a početkom nastavka izgledalo je kako će hrvatski izbornik biti taj koji će zapljeskati svojoj desnoj ruci u reprezentaciji…

Dubrovnik je protiv Dinama igrao u sastavu: Jakov Vujičić, Lovre Klarić, Petar Dubelj (15), Gvido Guštin (3), Filip Kalajžić (4), Ivan Vodopija (2), Filip Vujičić (16), Javon Levi (2), Roko Gizdavčić (21) i Tomislav Cvitković (7).

Dinamo na kraju s petorkom dvoznamenkastih: Garafolić 12, Novačić 16, zatim Karlo Mikšić 10, Ivan Vrgoč 16 i Ivan Vučić 18. Stigao je do petnaeste pobjede (ima devet poraza). Dubrovnik je ostao na jedanaest pobjeda. Bio je ovo njegov trinaesti poraz.

U nedjelju, 17. ožujka, u Gospino polje stiže Cedevita Junior (16 sati).