KošarkaREPREZENTACIJA |

ITALIJA PRVA, NAŠE PETE Ana Haklička treći strijelac i prvi asistent Hrvatske U20 na turniru u Sofiji

18. srpnja 2021. - 19:50

Hrvatska je peta, pobjeda i četiri poraza u Sofiji na turniru skupine 'A' FIBA Challengers Cupa za košarkašice do 20 godina. Pobjeda protiv domaćina, Bugarske – uvjerljiva sa čak 28 razlike, a u dvije od četiri izgubljene utakmice odlučivala je doslovno jedna lopta, protiv Njemačke se igrao produžetak (45:47), protiv Latvije poraz od pet razlike. Zatim, dobar otpor Italiji (51:67), koje su osvojile turnir, a koje su aktualne europske prvakinje. Na kraju dobro prvo poluvrijeme protiv Belgije, koja je na kraju druga sa četiri pobjede i porazom od Italije – 25:33, i drugo poluvrijeme za zaborav – 12:44 (ukupno 37:77), međutim, želja je bila da sve igračice nastupe. Nije rezultat bio u prvom planu.

Dubrovkinja Ana Haklička je članica udarne postave naše reprezentacije do 20 godina. Protiv Belgije je nije išao šut iz igre, na kraju 6 koševa, skok, asistencija i osvojena lopta. Međutim, pamtit će se 19 koševa i 9 skokova protiv Latvije, činjenica da je bila treći strijelac, te prvi asistent naše reprezentacije na turniru u Bugarskoj.

18. travanj 2024 06:27