KošarkaTURNIR U ŠPANJOLSKOJ |

FIBA EUROPEAN CHALLENGERS ZA KADETKINJE Hrvatska četvrta u San Fernandu s dvije pobjede i tri poraza

14. kolovoza 2021. - 17:10

Hrvatska je zauzela četvrto mjesto na turniru skupine 'B' FIBA European Challengersa za kadetkinje, igralice do 16 godina, koji je odigran u španjolskom San Fernandu. Uvjerljivo bolja od Litve i Ukrajine, ali nije imala uspjeha protiv domaćina, Španjolske, potom ni protiv Mađarske i Srbije.

U posljednjem kolu poraz 79:59 od Srbije. Hrvatska je u 5. minuti vodila s 11:10, a nakon toga je Srbija napravila 20:0, te stekla prednost, koju naše nisu uspjele ugroziti.

Hrvatska kadetska reprezentacija na turniru skupine 'B' FIBA European Chalengersa u španjolskom San Fernandu - Dubrovkinja Ella Majstorović u donjem redu, prva s desna
Fiba Basketball/hks

U sastavu hrvatske reprezentacije igrala je Ella Majstorović. Nije se upisala u strijelce protiv Srbije. Promašila je jedan šut. Inače, Dubrovkinja je na turniru igrala ukupno 63 minute ili 12,6 minuta po utakmici, pogodila 8 od 17 šuteva iz igre, te 7 od 10 slobodnih bacanja, ubacila ukupno 23 koša ili 4,6 po utakmici. Najbolja je bila u pobjedi protiv Ukrajine sa 14 koševa, 3 skoka, 3 asistencije...