KošarkaEUROLIGA

Chus zaboravio vratiti na parket Hezonju u reprizi prošlogodišnjeg finala, zaostaloj utakmici 24. kola?

14. ožujka 2023. - 22:09

Mario Hezonja je izgubio s Real Madridom u Istanbulu od Efes Pilsena. Repriza posljednjeg finala Eurolige. Domaćin, aktualni prvak, slavio je s košem razlike (90:89) nakon što je u trećoj četvrtini postigao 35 koševa, ubacio u trećih deset minuta igre osam trica iz dvanaest pokušaja, te vodio sa 77:60!

Dubrovčanin je proveo u igri malo više od 10 minuta, samo toliko. Da, samo jer nije bio loš. Postigao je 8 koševa, imao 4 skoka i 3 asistencije, niti jednu izgubljenu loptu. Pogodio je 3 od 4 šuta iz igre, promašio je samo jedan od tri šuta za tricu. Početkom treće četvrtine Hezonja je pogodio za vodstvo Reala na utakmice – tricu za 52:51. Zašto ga trener Mateo Chus nije više koristio u Istanbulu?

Uglavnom, Real je u zadnjoj četvrtini zahvaljujuči ponajprije Sergiu Rodriguezu napravio u zadnjoj 24:6 te minute i 22 sekunde prije kraja poveo s 84:83, ali nakon toga serija 7:0 Anadolu Efesa. Real je tricom dvije sekunde prije kraja ublažio poraz.

Bila je ovo zaostala utakmice 24. kola. Real se pobjedom mogao izjednačiti s vodećim Olympiacosom, koji ima 20 pobjeda i 8 poraza. Drugi je s 19/9, zatim treće mjesto dijele Barcelona i AS Monaco s po 18/10, Fenerbahče je s utakmicom manje peti sa 17/10. Anadolu Efes je deseti u konkurenciji 18 klubova s polovičnim učinkom, 14/14. Od šestog do devetog mjesta su Baskonia, Partizan, Maccabi i Žalgiris s po 15/13. Osam najboljih će u doigravanje za prvaka. Šest kola je do kraja. Matematički i petnaesti Bayern, koji ima 11/17, još je u igri...

Iduću euroligašku utakmice Real igra kod kuće 16. ožujka protiv Milana.

20. travanj 2024 13:26